local_florist Park Jordana
Miejscowość: Kraków
map zobacz na mapie

check_circle  Drogi asfaltowe
check_circle  Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Ścieżki dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Dobry asfalt do jazdy na rolkach
check_circle  Górka do zjeżdżania na sankach
check_circle  Boisko do gry w piłkę nożną
check_circle  Plac zabaw dla dzieci
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Park Jordana, założony pod koniec XIX w. zajmuje dziś 21,5 ha. Wejścia znajdują się od strony ul. Reymonta, ul. Ingardena i dwa od strony Błoń i ul.3 Maja. Na jego terenie czekają na nas kilometry alejek dla rowerzystów i rolkarzy - zarówno w cieniu jak i słońcu oraz kilka placów zabaw - dla młodszych i starszych.

W Parku Jordana znajdziemy też pomnik niedźwiedzia Wojtka, popiersia znanych Polaków, labirynt z żywopłotu, a poza tym boiska, ścianki wspinaczkowe, sadzawkę z wypożyczalnią sprzętu wodnego, wypożyczalnię czterokołowych rowerów, górkę saneczkową, miasteczko komunikacyjne (alejki ze znakami drogowymi), punkty gastronomiczne.

Poza lokalami, ogólnodostępne płatne toalety znajdują się przy wejściu od strony ul. Reymonta (na lewo) i przy wejściu od strony ul. Ingardena (na prawo).

Niedaleko parku na terenie AGH (około 4 min. od wyjścia przy ul. Reymonta) znajduje się zabytkowa Lokomotywa (stanowi ona sporą atrakcje zwłaszcza dla najmłodszych) oraz zegar słoneczny zrobiony z oryginalnego koła wyciągowego z szybu kopalni węgla kamiennego. Mapa z zaznaczoną lokomotywą














Lokomotywa przy AGH
Autor: marfusza
Data dodania:2012-10-20


comments powered by Disqus
cancel