check_circle Nachylenia terenu
check_circle Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle Ścieżki rowerowe
check_circle Ścieżki dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle Górka do zjeżdżania na sankach
check_circle Ścieżki dla rodziców z maluchem w nosidełku
check_circle Głównie w cieniu
check_circle Głównie w słońcu
check_circle Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle Sklep w pobliżu
check_circle Wygodne zaparkowanie samochodu
check_circle Możliwy dojazd komunikacją miejską
check_circle Ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
Uroczysko las Skałki Twardowskiego
Wchodząc na teren uroczyska od strony ulicy Tynieckiej (przystanek Skały Twardowskiego) po niewielkim podejściu docieramy do parku "Skały Twardowskiego " z uroczymi łąkami i pięknym punktem widokowym na Kraków, zakole Wisły i Las Wolski. W lesie znajdziemy głęboki cień, na łąkach i w pobliżu zalewu można wygrzewać się w słońcu. Jest to miejsce idealne na rodzinny piknik lub grill, zimą na sankowe szaleństwa. W parku brakuje infrastruktury pod dzieci - np. placu zabaw. W lesie przejezdne dla wózków i rowerów są asfaltowe ścieżki: Al. Elvisa Presley-a, Do Groty i Zielna. Pozostałe ścieżki są bite, kamieniste, czasami strome.




Jaskinia Twardowskiego
Na terenie parku znajduje się Jaskinia Twardowskiego - jedna z najdłuższych jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej o długości około pół kilometra. Jeśli chcecie zobaczyć jaskinię konieczne będą mocne latarki-czołówki. Już pierwsza komora jest sporych rozmiarów, kolejne odnogi odchodzą w bok. Warto mieć jakąś odzież przeciwdeszczową - ze stropów kapała woda. Jaskinia niestety jest dzika i bywa zaśmiecona...

Skałki Twardowskiego
Jeśli wierzyć legendom to podobno właśnie pośród tutejszych urwisk Mistrz Twardowski uczył magii i czarnoksięstwa, a skałki są wynikiem pomyłki podczas jednego z eksperymentów i związanej z tym wielkiej eksplozji - z miejscem tym związana jest legenda o Panu Twardowskim. Skałki Twardowskiego to wysokie, strome wapienne skały z których roztacza się piękna panorama Krakowa. Miejsce jest dzikie - brak tu barierek, infrastruktury, a ścieżki wiją się często wśród wysokich traw. Będąc z dzieckiem trzeba na pewno będzie bardzo uważać.



Zalew Zakrzówek
Powstał po zalaniu wapiennego kamieniołomu w 1990 r. Sam teren zalewu jest ogrodzony z zakazem wstępu i kąpieli, jednak w praktyce ogrodzenie jest dziurawe i dużo ludzi spaceruje po ścieżkach w pobliżu kamieniołomu. Jednak nie polecamy tam wybierać się z dziećmi - zbocze bowiem jest bardzo strome!



Data dodania: 2021-09-05
Wiecej w regionie: Kraków
o łącznej długości 113 km
