Łąki Nowohuckie

Miejscowość: Kraków

check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń
check_circle  Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Ścieżki dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Plac zabaw dla dzieci
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych

Łąki Nowohuckie to zielony obszar Nowej Huty powstały w miejscu dawnego koryta rzeki Wisły, która płynęła tędy jeszcze w XVIII wieku. Pozostałością starorzecza jest obecnie małe oczko wodne na terenie nowohuckich łąk.   Łąki znajdują się w bliskim sąsiedztwie Placu Centralnego oraz trasy rowerowej wałami Wisły. Teren jest odsłonięty, głównie w słońcu, cienia tu niewiele. Na spacer warto zabrać ze sobą lornetkę - łąki stanowią siedlisko wielu gatunków ptaków m.in derkacza oraz bączka.

Wokół łąk prowadzi ścieżka spacerowo-rowerowa.  Utwardzenie traktu pieszo-rowerowego biegnącego po grobli w południowej części Łąk spowodowało, iż jest on dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Po obrzeżu użytku ekologicznego wiedzie ścieżka dydaktyczna prezentująca typowe elementy jego środowiska przyrodniczego.


Park Żeromskiego

Nowoczesny plac zabaw z miejscami na odpoczynek oraz błogi cień odnajdziemy w Parku Żeromskiego we wschodniej części Łąk Nowohuckich. Tu dzieci znajda miejsce do zabawy, a dorośli mogą odpocząć na drewnianych leżakach.   Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel