Ze Świątyni Wang do schroniska Samotnia - Karpacz

w pobliżu: Karpacz
max 1200 m min 881 m
straighten 4.2km
timer 1h 54min
north_east 346m
south_east 28m
średnia - trasa dla młodych wędrowników, możliwe strome podejścia
terrain  Nachylenia terenu
warning  Zakaz wprowadzania psów

Niebieski szlak do schroniska Samotnia z dziećmi

To brukowana droga transportowa "Na Śnieżkę" i badzo popularny szlak dla rodzinnej wycieczki z dziećmi, nic dziwnego - trasa choć kamienista jest dość łagodna, a przy tym bardzo widokowa. Jeżdżą tedy samochody dostawcze do schronisk. Dochodzimy do pięknie położonego schroniska i Małego Stawu, gdzie można zjeść i odpocząć.

Początek trasy - Świątynia Wang

Trasę zaczynamy pod Świątynią Wang w Karpaczu. Tu natrafimy na niebieski szlak prowadzący do schroniska Samotnia i pod Mały Staw. Trasa łagodnie pnie się do góry po kamiennej ścieżce. Miejscami jest szeroka i wygodna do przejścia dla dzieci, a ścieżka brukowana, ale są fragmenty gdzie robi się wąsko, a kamienie stają się duże i nierówne. Szlak stanowczo nie nadaje się pod wózek!

Świątynia Wang w Karpaczu Górnym - widok z zielonego szlaku

I w słońcu, i w cieniu

Trasa jest bardzo urozmaicona. Znacznie fragmenty są mocno nasłonecznione, część jednak przebiega iglastym lasem i wśród kosodrzewiny. Tu mijamy wiele drewnianych mostków i podestów. Trasa jest bardzo ładna widokowo i krajobrazowo. Szczególnie ciekawy odcinek trasy to urwiste ściany Małego Kotła - tutaj mamy kamienie na ścieżce są nierówne i z dziećmi trzeba bardziej uważać.

Niebieski szlak spod Świątyni Wang do Schroniska Samotnia
Do niebieski szlak do schroniska Samotnia

Mały Staw i schronisko Samotnia

Położone w kotle Małego Stawu schronisko Samotnia to jedno z najstarszych schronisk w Polsce! Początkowo była to mała, drewniana buda zamieszkiwana przez strażnika, który pilnował hodowanych w Małym Stawie pstrągów. Była tez podobno górska chata zamieszkiwana przez pasterzy kóz. W schronisku możemy odpocząć, zjeść ciepły posiłek i rozkoszować się przepięknymi widokami.

Schronisko Samotnia
Pod schroniskiem Samotnia
Pod schroniskiem Samotnia
Widok na schronisko Samotnia i Mały Staw
Schronisko Samotnia nad Małym Stawem

Schronisko Samotnia nad Małym Stawem

Najpiękniejsze miejsce w Karkonoszach? Wielu wskazałoby właśnie na Mały Staw, znajdujące się nad nim urocze schronisko ...

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Sudety


Wczytuję komentarze ...
cancel