W Karkonosze z dzieckiem
Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów.

Największą trudnością dla najmłodszych turystów jest pokonywanie różnic wysokości - w okolicach Szklarskiej Poręby znajdziemy wiele prostych szlaków, które świetnie nadają się na rozpoczęcie górskich wędrówek.

Nasze propozycje to trasa na "Złoty Widok" ze Szklarskiej Poręby:

Złoty widok


Ciekawą propozycją jest również wjazd kolejką na Szrenicę - bowiem, gdy dotrzemy na szczyt długo możemy spacerować grzbietami gór nie schodząc z danej wysokości. Na szczycie Szrenicy czekają nas przepiękne widoki, długo ciągnące się szlaki, które nawet można pokonać wózkiem (tak widzieliśmy osoby z wózkiem na Szrenicy, nie mam jednak pojęcia jak się tam dostały, ale chyba od strony Czeskiej) oraz ciekawych kształtów grupy skalne.

Szrenica


Podobała nam się również dojście do wodospadu Kamieńczyka z możliwością zwiedzenia wąwozu i zobaczenia wodospadu z dołu:

Wodospad Kamieńczyka


Dla małych odkrywców został wytyczony w okolicach Szklarskiej Poręby Magiczny Szlak Ducha Gór - który oprowadza nas po głównych atrakcjach regionu, zapoznaje z jego historią, tradycją i wierzeniami. Po zdobyciu głównych punktów szlaku mały odkrywca odszukuje znajdujące się na granitowych głazach tajemnicze hologramy.

Co jeszcze warto zobaczyć w: Karkonosze

cancel