Z Hali Boraczej na Halę Redykalną

Miejscowość: Żabnica Skałka w pobliżu: Bielsko-Biała
max 1095 m min 853 m
straighten 2.4km
timer 1h 13min
north_east 252m
south_east 21m
łatwa - trasa dostpna dla każdego, bez trudności terenowych
terrain  Nachylenia terenu
add_road  Droga asfaltowa
beach_access  Trasa w cieniu
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
wc  Toaleta na trasie

Hala Boracza znajduje się w Beskidzie Żywieckim. To idealne miejsce na wycieczkę z bobasem . Doskonała na spacer jak i początek to dalszej wyprawy.

Hala Boracza, fot. LK
Hala Boracza, fot. LK

Wycieczkę rozpoczynamy w Żabnicy Skałka. Najwygodniej dojechać samochodem i zaparkować obok sklepu niedaleko kościoła (wycieczkę rozpoczynaliśmy o 9 i miejsca parkingowe były dostępne).  

Początek trasy czarnym szlakiem to droga asfaltowa lekko wspinająca się w górę, kręta (niewielki ruch samochodowy). Wędrując asfaltem mijamy las obok którego płynie strumyk latem można pomoczyć nogi oraz zobaczyć pstrągi. Z asfaltu wkraczamy na leśny szlak i za czarnymi znakami wędrujemy na Halę. Trasa przebiega przez las jest zacieniona. Idealna na letnie wycieczki.

Po około 1,5 spokojnej wędrówki docieramy do Hali Boraczej. Znajduje się tu schronisko można odbić pieczątkę oraz zjeść pyszną bułeczkę jagodową. 

Hala Boracza, fot. LK
Hala Boracza, fot. LK

Co ważne - do schroniska na Hali Boraczej prowadzi też bita droga dojazdowa dla mieszkańców, można nią wjechać wózkiem dziecięcym (raczej na dużych kołach) - pamiętajmy jednak, że będzie to droga "pod górę", mimo wszystko męcząca.

Z Hali Boraczej na Halę Redykalną

Dla wytrwałych i starszych dzieci polecam wybranie się dalej na Halę Redykalną. Szlak prowadzi od schroniska bardzo spokojnie wznoszącą się trasą. Nasza 3 latka nie miała problemu z pokonaniem tej trasy. Na Hali Radykalnej można odpocząć i podziwiać cudne widoki! W okresie letnim można nazbierać borówek. (Można też spotkać żmiję)

Hala Redykalna, fot. LK
Hala Redykalna, fot. LK

PS. A jeśli widoki zachęcą Was do dalszych wędrówek proponujemy całodzienną pętlę z Żabnicy: Hala Rysianka - Hala Lipowska - Hala Boracza:

Hala Rysianka, Lipowska, Redykalna, Boracza - pętla z Żabnicy

średnia
directions_walk

Hala Rysianka, Lipowska, Redykalna, Boracza - pętla z Żabnicy

max 1274 m min 599 m
straighten 16.0km
timer 6h
north_east 805m
south_east 805m
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Beskid Żywiecki


Wczytuję komentarze ...
cancel