Wiślana Trasa Rowerowa z Niepołomic do Wietrzychowic


max 195 m min 173 m
straighten 63.2km
directions_bike timer 5h 55min
north_east 263m
south_east 275m
łatwa - trasa dostpna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
add_road  Droga asfaltowa
directions_bike  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
wb_sunny  Trasa w słońcu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
directions_bike  Trasa rowerowa

To asfaltowa trasa rowerowa prowadząca wałem rzeki Wisły, cała trasa prowadzi z dala od ruchu samochodowego i idealnie nadaje się na dłuższą wyprawę rowerową. Co warto wiedzieć wybierając się na taką rowerową wycieczkę?

Trasa teoretycznie prowadzi z Krakowa, jednak w praktyce ze względu na remont wałów do Niepołomic jedziemy ulicami z dość dużym natężeniem ruchu samochodowego… Na wał rzeczny wskakujemy dopiero przed Niepołomicami. 

Z dala od zabudowań

Trasa prowadzi nas wałami rzeki omijając skupiska aglomeracyjne. Dookoła nas przyroda - co oczywiście jest wielkim i bardzo pożądanym atutem, ale… koniecznie spakujcie prowiant i odpowiedni zapas wody. Tymczasowe punkty gastronomiczne mijaliśmy jedynie przy Niepołomicach - potem niewielkie przysiółki, gospodarstwa, część lokali była pozamykana. Wybierając się na trasę warto wcześniej zaplanować ewentualny nocleg, posiłki. 

Słońce i objazdy

Wały rzeki to miejsce nasłonecznione, cienia na trasie jest niewiele. To także trzeba wziąć pod uwagę planując wyprawę zwłaszcza z dziećmi. Za miejscowością Ispina pojawiły się objazdy, prowadziły jednak bardzo ciekawymi, rzadko uczęszczanymi wiejskimi uliczkami, po których również bardzo przyjemnie i bezpiecznie się jechało, a i krajobraz nieco się urozmaicił.

Wiślana Trasa Rowerowa  Niepołomice - Grobla
Wiślana Trasa Rowerowa Niepołomice - Grobla
Wiślana Trasa Rowerowa  Niepołomice - Grobla
Wiślana Trasa Rowerowa Niepołomice - Grobla

Przyroda, przyroda, przyroda…

Ta trasa to przede wszystkim kontakt z naturą. Warto zabrać ze sobą lornetkę - my spotkaliśmy tu wiele zwierząt m.in: lisa, bociany. 

Wiślana Trasa Rowerowa  Niepołomice - Grobla
Wiślana Trasa Rowerowa Niepołomice - Grobla

...aż do Dunajca i Tarnowa

Przy rzece Dunajec znajduje się dość długi objazd - musimy dojechać do mostu. Potem możemy wrócić na wał Wisły i kontynuować wycieczkę aż pod Łąki Szczucińskie lub też zjechać na ścieżkę Velo Dunajec, którą możemy dojechać aż do Tarnowa. Jeszcze niedawno dojazd utrudniał zamknięty most w Ostrowie, który obecnie już został otwarty. Tarnów to ciekawe miasto, nazywane niekiedy dzięki ratuszowi na rynku "Małym Krakowem". O atrakcjach Tarnowa możecie przeczytać w artykule Tarnów - atrakcje i ciekawe miejsca. Warto przejść się po centrum szlakiem "średniowiecznych murów Tarnowa" - zachowała się w nich piękna baszta. 

Szlak Średniowieczne Mury Tarnowa

łatwa
directions_walk child_friendly

Szlak Średniowieczne Mury Tarnowa

max 223 m min 208 m
straighten 1.4km
timer 24min
north_east 21m
south_east 21m
Ratusz w Tarnowie
Ratusz w Tarnowie

PS. Tę trasę włączyliśmy do artykułu "Małopolska - trasy dla aktywnych rodzin". Poznajcie pozostałe z nich!

Małopolska - trasy dla aktywnych rodzin

Małopolska - trasy dla aktywnych rodzin

Jesteście aktywną rodziną, kochacie sport przez cały rok i macie ochotę sprawdzić swoją kondycję na w terenie? Mamy dla Was kilka pomysłów jak połączyć trening z wyjazdem turystycznym. ...

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-06-18

Wiecej w regionie Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel