Kolejka gondolowa na samą Śnieżkę

Miejscowość: Pec pod Snezkou w pobliżu: Karpacz
Kraj: Polska, Czechy  
max 1585 m min 1560 m
straighten 0.1km
timer 5min
north_east 25m
south_east 1m
łatwa - trasa dostpna dla każdego, bez trudności terenowych
add_road  Droga asfaltowa
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
wc  Toaleta na trasie

Wjazd na Śnieżkę kolejką

To dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą o własnych siłach zdobyć szczytu, kiedy mamy mało czasu, albo pogoda nie sprzyja dalekim wędrówkom.

Kolejka gondolowa na Śnieżkę
Kolejka gondolowa na Śnieżkę

Dojazd do czeskiej kolejki na Śnieżkę

Samochodem najlepiej przejechać przez Przełęcz Okraj i dalej kierować się na Pec pod Snezku. Miejscowość Pec pod Snezku to znana czeska miejscowość turystyczna obfitująca w lokale gastronomiczne.

Z Karpacza kursują autobusy, które zawiozą nas pod dolną stację kolejki - dzięki temu nie musimy wracać na parking (i za niego płacić), a ze szczytu możemy zejść do Karpacza szlakiem, albo zjechać kolejką z Kopy pod Śnieżką.

Na szczycie Śnieżki

Podejście od górnej stacji kolejki na szczyt to zaledwie kilkanaście metrów, jednak po kamieniach - nie polecamy zabierania wózka, i tak będzie go trzeba nieść...

Śnieżka - górna stacja czeskiej kolejki gondolowej
Śnieżka - górna stacja czeskiej kolejki gondolowej
Na Śnieżce: kapliczka św. Wawrzyńca, obserwatorium i budynek poczty z tarasem widokowym
Na Śnieżce: kapliczka św. Wawrzyńca, obserwatorium i budynek poczty z tarasem widokowym

Więcej o atrakcjach i ciekawostkach  o najwyższym szczycie Czech, Sudetów i Karkonoszy:

Szczyt Śnieżki - atrakcje, ciekawostki

Szczyt Śnieżki - atrakcje, ciekawostki

Najwyższy szczyt Sudetów i Karkonoszy, najwyższy szczyt Czech, a niegdyś "święta góra" w Górach Olbrzymich. Nic dziwneg ...

Jak jeszcze można dotrzeć na Śnieżkę?

Wszystkie drogi i szlaki na Śnieżkę

Wszystkie drogi i szlaki na Śnieżkę

Wszystkie drogi prowadzą na Śnieżkę! Jak wejść na Śnieżkę? Być w Karkonoszach to być w cieniu Śnieżki - królowej, która ...

Czeska kolejka na Śnieżkę - historia, ciekawostki, informacje praktyczne

Tradycyjna dwuosobowa kolejka linowa po raz pierwszy wjechała na szczyt w 1949 roku. Woziła turystów do września 2012 roku, kiedy rozpoczęto kompletną przebudowę. Wielbicieli liczb i statystyk z pewnością zainteresuje fakt, że w czasie swojego istnienia kolejka obsłużyła 20 milionów turystów i wwiozła na szczyt Śnieżki ponad 7,2 miliona osób.

Nowa kolejka linowa, która została uruchomiona wiosną 2014 roku prowadzi niemal tą samą trasą, co stara, ale przestarzałą, dwuosobową kolejkę zastąpiły nowoczesne i wygodne czteroosobowe, zamykane kabiny. Nowa trasa kolejki rozpoczyna się przy Chacie Lesovna.

Kolejka jest czynna codziennie poza kwietniem i listopadem, druga część jest czynna w zależności od pogody. Kolejka jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi, niepełnosprawnych, starszych i ogólnie ludzi, którzy pieszo na szczyt, by się nie dostali. Z tej przyczyny jest bardzo oblegana. Wybranie się tam w sezonie w weekend nie jest zbyt dobrym pomysłem (kolejka jest kolosalna), sugerujemy raczej zwykły dzień tygodnia, rano tuż po otwarciu kolejki.

Parking płatny w alejce prowadzącej do kolejki. Dalej szeroki asfaltowy chodnik. Kawałek trzeba przejść:

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Czechy


Wczytuję komentarze ...
cancel