Kolejka gondolowa na samą Śnieżkę

Miejscowość: Pec pod Snezkou w pobliżu: Karpacz
Kraj: Polska, Czechy  
max 1585 m min 1560 m
straighten 0.1km
timer 5min
north_east 25m
south_east 1m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
add_road  Droga asfaltowa
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
wc  Toaleta na trasie

Wjazd na Śnieżkę kolejką

To dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą o własnych siłach zdobyć szczytu, kiedy mamy mało czasu, albo pogoda nie sprzyja dalekim wędrówkom.

Kolejka gondolowa na Śnieżkę

Dojazd do czeskiej kolejki na Śnieżkę

Samochodem najlepiej przejechać przez Przełęcz Okraj i dalej kierować się na Pec pod Snezku. Miejscowość Pec pod Snezku to znana czeska miejscowość turystyczna obfitująca w lokale gastronomiczne.

Z Karpacza kursują autobusy, które zawiozą nas pod dolną stację kolejki - dzięki temu nie musimy wracać na parking (i za niego płacić), a ze szczytu możemy zejść do Karpacza szlakiem, albo zjechać kolejką z Kopy pod Śnieżką.

Na szczycie Śnieżki

Podejście od górnej stacji kolejki na szczyt to zaledwie kilkanaście metrów, jednak po kamieniach - nie polecamy zabierania wózka, i tak będzie go trzeba nieść...

Śnieżka - górna stacja czeskiej kolejki gondolowej
Na Śnieżce: kapliczka św. Wawrzyńca, obserwatorium i budynek poczty z tarasem widokowym

Więcej o atrakcjach i ciekawostkach  o najwyższym szczycie Czech, Sudetów i Karkonoszy:

Szczyt Śnieżki - atrakcje, ciekawostki

Szczyt Śnieżki - atrakcje, ciekawostki

Najwyższy szczyt Sudetów i Karkonoszy, najwyższy szczyt Czech, a niegdyś "święta góra" w Górach Olbrzymich. Nic dziwneg ...

Jak jeszcze można dotrzeć na Śnieżkę?

Wszystkie drogi i szlaki na Śnieżkę

Wszystkie drogi i szlaki na Śnieżkę

Wszystkie drogi prowadzą na Śnieżkę! Jak wejść na Śnieżkę? Być w Karkonoszach to być w cieniu Śnieżki - królowej, która ...

Czeska kolejka na Śnieżkę - historia, ciekawostki, informacje praktyczne

Tradycyjna dwuosobowa kolejka linowa po raz pierwszy wjechała na szczyt w 1949 roku. Woziła turystów do września 2012 roku, kiedy rozpoczęto kompletną przebudowę. Wielbicieli liczb i statystyk z pewnością zainteresuje fakt, że w czasie swojego istnienia kolejka obsłużyła 20 milionów turystów i wwiozła na szczyt Śnieżki ponad 7,2 miliona osób.

Nowa kolejka linowa, która została uruchomiona wiosną 2014 roku prowadzi niemal tą samą trasą, co stara, ale przestarzałą, dwuosobową kolejkę zastąpiły nowoczesne i wygodne czteroosobowe, zamykane kabiny. Nowa trasa kolejki rozpoczyna się przy Chacie Lesovna.

Kolejka jest czynna codziennie poza kwietniem i listopadem, druga część jest czynna w zależności od pogody. Kolejka jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi, niepełnosprawnych, starszych i ogólnie ludzi, którzy pieszo na szczyt, by się nie dostali. Z tej przyczyny jest bardzo oblegana. Wybranie się tam w sezonie w weekend nie jest zbyt dobrym pomysłem (kolejka jest kolosalna), sugerujemy raczej zwykły dzień tygodnia, rano tuż po otwarciu kolejki.

Parking płatny w alejce prowadzącej do kolejki. Dalej szeroki asfaltowy chodnik. Kawałek trzeba przejść:

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Sudety


Wczytuję komentarze ...
cancel