Dolina Roztoki Wielkiej

Miejscowość: Rytro w pobliżu: Nowy Sącz
max 800 m min 438 m
straighten 5.5km
timer 2h 21min
north_east 396m
south_east 33m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
terrain  Nachylenia terenu
stroller  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
beach_access  Trasa w cieniu
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
sports_basketball  Plac zabaw na trasie
sports_tennis  Atrakcje dla dzieci
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
directions_bus  Możliwy dojazd busem lub autobusem
train  Możliwy dojazd pociągiem
accessible_forward  Trasa dostosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych

Czas przejścia: tam i z powrotem - około 4 godzin (+ewentualne piesze dojście z centrum Rytra - ok 30 min. w jedną stronę)

Dojazd: PKP, PKS, samochód

Bardzo sympatyczny spacer zalesioną doliną Roztoki Wielkiej wzdłuż szemrzącego potoku. Przepiękny potok, mostki z których można rzucać kamyki, można urozmaicić spacer opowieścią o Rogasiu, który zamieszkiwał w tej dolince (A może książkę warto zabrać na szlak i "poczytywać" na przystankach? Polecamy: Maria Kownacka, Rogaś z Doliny Roztoki).

Droga bita, szeroka, o średnim nachyleniu. My doszliśmy tak daleko jak dało się dojechać wózkiem (około 2 godziny od wejścia na szlak). Pakując bobasa do nosidła można oczywiście pójść dalej, lub podążając cały czas niebieskim szlakiem wspiąć się na pobliskie szczyty.

Przed wejściem na szlak stacja narciarska oraz park linowy Ablandia (plac zabaw "na drzewach" dla dzieci powyżej 3 lat, kule wodne), a także  ścieżka edukacyjna (Gminny Park Ekologiczny "Łąka ostrożeniowa", dostępny dla wózków). Przy wejściu na szlak w parku linowym znajduje się bezpłatny parking, punkt gastronomiczny z daniami barowymi, można podgrzać posiłek dla dziecka.

Jeśli jesteśmy bez wózka można też wspiąć się jednym z odchodzących w górę szlaków: żółtym, niebieskim, lub wybrać się na ścieżkę przyrodniczą "Rogasiowy Szlak".

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Beskidy


Wczytuję komentarze ...
cancel