Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej

Tyniecka 39
30-323 Kraków
call 12 269 23 33    link wioskiswiata.org

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Drogi na wózek z dużymi kołami
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Park Edukacji Globalnej reklamuje się hasłem „cały świat w jednym miejscu” – i rzeczywiście coś w tym jest!

Terenową lekcję geografii warto zacząć od wielkiej mapy świata ułożonej z różnokolorowych płytek brukowych. Dzieciaki mogą pobiegać po różnych kontynentach, odnaleźć poszczególne kraje, a nawet przeskoczyć przez Morze Śródziemne (wykopany głęboki rów!).

panorama parkuNastępnie w dowolnej kolejności możemy odwiedzać wybrane zakątki świata tj. tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Warto jednocześnie odwołać się do betonowej mapy i zlokalizować na niej poszczególne miejsca. Co ważne do domków można wejść, oglądnąć eksponaty. Dodatkową atrakcją są figury zwierząt – w tym mongolski jak, którego można doić i plująca lama!Park można zwiedzać indywidualnie lub w towarzystwie przewodnika, który opowie wiele ciekawostek z codziennego życia mieszkańców poszczególnych wiosek. Można też zapisać się na rodzinne warsztaty weekendowe lub grupowe zwiedzanie z warsztatami (przedszkola, szkoły).

Dla gości indywidualnych park czynny jest od kwietnia do końca października – od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, a w soboty i niedziele od 13.00 – 18.00 ( zwiedzanie z przewodnikiem 13.00; 14.30; 16.30). Parking oraz toalety są bezpłatne.

Na terenie Parku znajduje się sklep misyjny z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki Południowej i Azji - dochód przeznaczony jest na pomoc misjom. Na terenie Parku obowiązuje zakaz jazdy na rowerze i wprowadzania zwierząt. Poruszanie z wózkiem po większości terenu jest możliwe, chociaż trudno będzie wejść po schodach na wzgórze z krzyżem (panorama parku) oraz podejść po luźnych kamieniach pod peruwiańską górską chatę.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel