Opera Krakowska

Lubicz 48 (przy Rondzie Mogilskim)
31-512 Kraków
call +48 12 296 62 62    link www.opera.krakow.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
Nowoczesny budynek Opery Krakowskiej jest w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych widzów (winda, toaleta dla niepełnosprawnych).


Jakie miejsca wybrać?

W zasadzie sposób ułożenia widowni w operze wydaje mi się racjonalny i nie ma takich bardzo złych miejsc. Nawet te najdalsze miejsca są stosunkowo blisko sceny i jest z nich dobry widok.

Amfiteatr - nie polecamy pierwszych rzędów, gdyż dziecku parawan, za którym gra orkiestra będzie przysłaniał scenę. Na dole (amfiteatr) jest mniejsze nachylenie foteli, gdy przed dzieckiem usiądzie osoba dorosła niestety również może mu przysłonić widok. My siedzieliśmy w IV rzędzie, widok był idealny. W związku z tym, że przed nami zajęli miejsca wyżsi panowie, córka siedziała u nas na kolanach - doskonale wszyscy wszystko widzieliśmy. W amfiteatrze najlepiej zająć środkowe rzędy od ok IV do X.

Balkony - na balkonach nachylenie spadku krzeseł jest dużo większe, dziecko będzie więc miało dobry widok nawet jeśli usiądzie przed nim osoba dorosła. Mamy z nich też widok na grającą pod sceną orkiestrę. Odległość balkonów od sceny nie jest duża, barierki są szklane, przez co młodsze dziecko może podejść i doskonale wszystko widzieć.

Loże - tutaj spadek foteli też jest bardzo duży. Bardziej atrakcyjne pod względem widokowym wydawały nam się te dalsze rzędy loży niż te najbliżej sceny. Barierki szklane, widok na scenę wydawał nam się bardzo dobry.

Loża marszałkowska - najlepsze i najdroższe miejsca. Naszym zdaniem chyba nie warto przepłacać.Zdjęcie: Paweł Bednarek
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel