Muzeum Narodowe w Krakowie - Gmach Główny

3 Maja 1 (k/ Błoń)
30-062 Kraków
call (012) 29 55 500    link mnk.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie znajdują się 3 stałe wystawy: Galeria Sztuki Polskiej XX wieku (2 p.), Galeria Rzemiosła Artystycznego (1 p.) i Galeria „Broń i Barwa w Polsce” (parter). Poza tym organizowane są wystawy czasowe.

Na parterze najmłodsi mogą przymierzyć rycerskie hełmy, potrzymać tarczę i miecz (stanowiska Dotknij historii), znajdują się tu także specjalne przenośne podesty, dzięki którym łatwiej zajrzeć do muzealnych gablot. Na 1. piętrze zobaczymy m.in. wielkie dzwony, kłódki, instrumenty muzyczne, formy do pierników. Na 2 piętrze dzieciom na pewno spodoba się labirynt z lustrami (instalacja L. Tarasiewicza), można tu też np. posłuchać muzyki dla ryb (instalacja P. Lutyńskiego).

Ze względu na bogactwo eksponatów warto wizytę w muzeum podzielić na kilka części – bilet wstępu jest ważny 14 dni.

Muzeum jest częściowo dostępne dla wózków: przy wejściu można skorzystać z windy, winda zawiezie nas też na 1 i 2 piętro. Drogę do ekspozycji na wysokim parterze niepełnosprawnym ułatwia zainstalowana przy schodach platforma (raczej niedostępna dla wózków dziecięcych). Brak udogodnień przy wejściu na dwie niewielkie antresole na 2. piętrze oraz przy zejściu do szatni w piwnicy, gdzie znajduje się również przewijak (damska toaleta). Możliwość skorzystania z toalety dla niepełnosprawnych.

W pobliżu sklepiku muzealnego znajduje się mały stolik z krzesełkami oraz Szafa pełna sztuki - najmłodsi znajdą tu kolorowanki, kredki, kolorowy papier i nożyczki. Na parterze działa kawiarnia TriBeCa Muzeum (napoje, desery, brak udogodnień dla dzieci).

Muzeum jest nieczynne w poniedziałki, wt. – sb. 10 – 18, nd. 10 – 16, w niedziele wstęp wolny na wystawy stałe.

W oddziałach Muzeum Narodowego organizowane są liczne zajęcia dla dzieci w różnym wiekuaktualny program. Istnieje też możliwość organizacji urodzin połączonych warsztatami – temat i forma do wyboru.

W pobliżu Błonia i Park Jordana (place zabaw).

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel