Muzeum Elektroniki w Krakowie

Wrocławska 8 MPK Nowy Kleparz
30-006 Kraków
call 532 798 799    link muzeumelektroniki.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Muzeum inne niż wszystkie!

Witamy w Muzeum Elektroniki, ale niech Was ta nazwa nie zmyli bo chyba daleko nam od typowego muzeum! Muzeum tworzy dwóch braci Łukasz i Artur oczywiście możecie nas poznać już na wejściu, wystarczy zaglądnąć na ul.Wrocławską w Krakowie pod numer 8 gdzie znajduje się nasza siedziba, z resztą pewnie znajdzie się grupa osób co na pewno nas kojarzy ponieważ elektroniką zajmujemy się od wielu lat. Nasza wystawa to inauguracja wielu lat zbierania starej elektroniki produkcji polskiej ale nie tylko bo także wielu komputerów czy konsol przewijających się przez nasze domy w różnych okresach.

Muzeum Elektroniki w Krakowie

Jak już wspomnieliśmy nie jesteśmy typowym muzeum ponieważ u nas nie ma żadnych szyb czy barierek a większość zbiorów jest wystawiona tak aby każdy mógł dotknąć i poczuć na własnej skórze, choćby jak pracowały suwaki w radiu czy jak sterowało się dżojstikiem.

Do państwa dyspozycji jest ponad 36 stanowisk z kultowymi grami wideo które większość z nas wspomina z łezką w oku. Ale Muzeum Elektroniki to nie tylko eksponaty, ale przede wszystkim ludzie i ich historie, większość z naszych eksponatów posiada ciekawą przeszłość. Można powiedzieć że ten sprzęt to nasza pasja i mamy nadzieje że wystawa jak i kolekcja jeszcze się rozszerzy. Aktualnie pracujemy nad dopieszczeniem naszej ekspozycji tak abyście Wy zaglądając do nas dobrze się czuli i mogli zobaczyć coś z czym się jeszcze nie spotkaliście, co chwile dodajemy ciekawostki z przeszłości tak aby każda kolejna wizyta mogła was zaskoczyć.

Muzeum Elektroniki w Krakowie
Odwiedzając nas macie okazję przenieść się w czasie do czasów kiedy polski przemysł elektroniczny pracował pełną parą a w każdym polskim domu gościł sprzęt spod znaku Commodore lub Atari. Przewodnik po wystawie nie jest dodatkowo płatny i obydwoje jesteśmy do Państwa dyspozycji tak aby wizyta u nas była czymś więcej niż tylko oglądaniem starej elektroniki. 

Muzeum Elektroniki w Krakowie

Co możecie zobaczyć w Muzeum Elektroniki?

Replika konsoli Pong, pierwsze w pełni tranzystorowe polskie radio stołowe, konsola Rambo, kolekcję telewizorów Vela, konsole Pegasus, najszersze produkowane polskie radio, Atari 2600 jr. , 7800, projektory na taśmę 8mm, Atari 65xe, 800XE, 520ST, kolekcję starych telefonów, Konsole marki Nintendo (NES, SNES itd. ), elektrosprzęt użytku domowego np.Alfa K2,  Konsole przenośne Nintendo ( Gameboy, DS itd. ), magnetowidy, Commodore C64, 128, plus4 CDTV, retro aparaty np. na dyskietkę FDD, Amiga 500, 600, gramofony i magnetofony taśmowe, Zx Spectrum, kolekcję kaset VHS prawdziwego fana horrorów, komputery XT , 286, 386, 486, i inne sprzęty …


Serdecznie zapraszamy na indywidualne zwiedzanie, zajęcia grupowe i warsztaty tematyczne!
Łukasz i Artur.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel