Litewskie Muzeum Morza w Kłajpedzie

Smiltynės Str. 3.
93100 Kłajpeda
call +370 659 61 497    link muziejus.lt/en

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Co warto zobaczyć w Litewskim Muzeum Morza w Kłajpedzie


Litewskie Muzeum Morskie w Kłajpedzie to nie tylko Delfinarium! Można tu zobaczyć wiele ciekawych eksponatów historycznych, wielkie akwarium, zwiedzić wnętrza zabytkowych statków i wioskę rybacką (mini skansen)Jak dojechać do Litewskiego Muzeum Morskiego?


Muzeum jest położone na cyplu Mierzei Kurońskiej, w miejscu dawnej twierdzy wojskowej. Aby tam się dostać z Kłajpedy można skorzystać z promu samochodowego (dość drogo, a do tego dochodzi koszt płatnego parkingu przy Muzeum…), lub pieszo-rowerowego (polecamy!). My wybraliśmy wariant pieszy – od przystani do Delfinarium doszliśmy spacerkiem w 15 min. Idąc chodnikiem wzdłuż nabrzeża podziwialiśmy widok na port w Kłajpedzie. (Leniuszki mogą skorzystać z dorożek i melexów). Po drodze można wstąpić do namiotu Motylarni.Atrakcje Litewskiego Muzeum Morskiego


Przy drodze witają nas pierwsze eksponaty: zabytkowe statki. Bez biletu możemy zwiedzić stary kuter rybacki z niewielką, ale bardzo ciekawie i nowocześnie zaaranżowaną wystawą opowiadającą o pracy litewskich rybaków w czasach Związku Radzieckiego. Wejście po schodkach, w środku dość ciasno – wózek musi na pewno poczekać na zewnątrz.

Bezpłatnie wejdziemy też na teren skansenu – małej wioski rybackiej. Tu też możemy zajrzeć do wnętrza chat.
Główny budynek Muzeum mieści się w starym forcie wojskowym (wózek wygodniej zostawić przy wejściu…). Naszym dzieciakom najbardziej spodobały się tu modele statków, akwarium… i armaty na wałach fortu.
Okolice Litewskiego Muzeum Morskiego

Częścią Litewskiego Muzeum Morskiego w Kłajpedzie jest też Delfinarium – tu dowiecie się więcej o jego zwiedzaniu.Warto też przespacerować się na dziką bałtycką plażę.

PLAN terenu muzeum:Więcej o miejscach, które odwiedziliśmy w czasie naszych wakacji na Litwie.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Litwa


Wczytuję komentarze ...
cancel