Królewska Katedra na Wawelu
Wawel - (Wzgórze Wawelskie)
31-001 Kraków
call 012 429 95 16    link www.katedra-wawelska.p

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych

Katedra Wawelska czyli Bazylika Archikatedralna Świętego Stanisława i Św. Wojciecha to najcenniejszy obiekt sakralny w Polsce, którego początki sięgają 1000 roku.

To miejsce koronacji królów Polski, królewskich chrztów, ślubów i pogrzebów. Bogato rzeźbione grobowce to dobry pretekst, aby opowiedzieć najmłodszym o tym, czym wsławili się poszczególni władcy.

O Św. Stanisławie możemy opowiedzieć dzieciom przy Ołtarzu Ojczyzny, w którym znajdują się relikwie świętego:


Do Katedry trzeba wejść po schodach (brak podjazdu dla wózków).

Prawie całą świątynię możemy zwiedzić bezpłatnie, bilet zakupiony w kasie naprzeciwko Katedry upoważnia nas do zwiedzenia Kaplicy Wazów i Kaplicy Świętokrzyskiej, do wejścia na wieżę z dzwonem Zygmunta, zejścia do krypt z grobami królewskimi oraz zwiedzenia Muzeum Katedralnego.

Katedra Wawelska jest otwarta dla zwiedzających codziennie poza największymi świętami; pn – sb 9 -17, nd. 12:30 – 17 (sezon letni IV – IX) i pn. – sb. 9 – 16, Nd. 12:30 – 16 (sezon zimowy X- III).

Więcej o Wzgórzu Wawelskim:Toalety, w tym dla niepełnosprawnych, przewijak i punkty gastronomiczne w Centrum Promocji i Informacji (obok tarasu widokowego na Wisłę) oraz na Bulwarach, obok parkingu (ul. Powiśle 11).

Autor: marfusza
Data dodania / aktualizacji: 2013-03-01

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel