Kombinat i schron pod kombinatem

Ujastek 1
30-969 Kraków

Mało kto wie, że można przejść za wielką, mosiężną bramę i zwiedzić gmachy kombinatu wraz ze znajdującym się tu przeciwlotnyczym schronem. Na wycieczkę można wybrać się np. ze Stowarzyszeniem Miłośników Historii RAWELIN lub z Fundacją Promocji Nowej Huty.Kombinat - budynek "Z"

Budynek “Zet” kombinatu był najbardziej reprezentacyjny i wybudowany z największym przepychem. Miały w nim gabinety najważniejsze osoby w Hucie. W nim witano najznamienitsze delegacje. Zachowały się tu marmurowe posadzki, oryginalne meble, sufity, żyrandole, a w gabinecie dyrektora nawet boazeria z orzecha kaukaskiego. Oba budynki łączy podziemne przejście.Schron pod budynkiem “S” kombinatu

Czy wiecie, że to prawdziwe stanowisko dowodzenia kombinatu?! W przypadku zagrożenia miały w nim przebywać osoby kierujące akcją ratowniczą i nadzorujące procesy technologiczne w hucie.Chcecie dowiedzieć się wiecej o schronach i Nowej Hucie?

Sięgnijcie po nasz rodzinny przewodnik "Nowa Huta - odkryj ją na nowo!". Książkę wypożyczycie w filiach Biblioteki Kraków.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel