Kamienica Szołayskich - oddział Muzeum Narodowego

Pl. Szczepański 9
31-011 Kraków
call (12) 292 81 83 (do 85)    link mnk.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
W Kamienicy Szołayskich prezentowane są wystawy czasowe.

Do 4 lutego 2018 r. dla zwiedzających otwarta jest wystawa Szuflada Szymborskiej na której w ciekawej formie kolażu prezentowane są pamiątki po poetce - można np. usiąść na jej kanapie i przez telefon posłuchać jak sama czyta swoje wiersze. Wstęp na wystawę Szuflada Szymborskiej jest bezpłatny (codziennie)

Muzeum jest w pełni przystosowane do poruszania się z wózkiem dziecięcym lub na wózku inwalidzkim – przy wejściu podjazd, na piętro dostaniemy się windą (jednak trafiamy wtedy na koniec ekspozycji). Zarówno na parterze, jak i na 1. piętrze w toalecie dla niepełnosprawnych znajdziemy przewijak.

Z muzeum można bezpośrednio wejść do kawiarni TriBeCa Coffee (przekąski, napoje, słodycze).

W poniedziałki zamknięte. Wt. – Sb. 10-18, Nd. 10 - 16. W niedziele wstęp bezpłatny. Punkt informacyjny i księgarnia „Młoda” i otwarty w godzinach pracy muzeum, możemy tu kupić wydawnictwa Muzeum Narodowego w Krakowie (przewodniki dla dzieci) oraz ciekawe książki innych wydawnictw – w tym dla dzieci, a także różne gadżety związane z wystawami w muzeum. Szatnia i szafki depozytowe – bezpłatnie.

W oddziałach Muzeum Narodowego organizowane są zajęcia dla dzieci w różnym wieku – aktualny program. Istnieje też możliwość organizacji urodzin połączonych warsztatami – temat i forma do wyboru.Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel