Dom Józefa Mehoffera

Krupnicza 26
31-123 Kraków
call (12) 37 08 180    link mnk.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

W Domu Józefa Mehoffera, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie znajdziemy oryginalne lub wiernie odtworzone wnętrza domu malarza. Znajdują się w nich pamiątki związane z artystą oraz część jego prac – witraże, obrazy olejne, rysunki i projekty. 

Klatka schodowa

Tuż po wejściu do domu artysty możemy podziwiać witraż przedstawiający 16 scen z życia Najświętszej Marii Panny a następnie reprezentacyjną klatkę schodową z balustradą ozdobioną szyszkami pinii – to dlatego dom nazywany jest Pałacem pod Szyszkami.

Pokoje

Na parterze znajduje się jadalnia i salon z fortepianem oraz wejście do ogrodu (zejście po schodach). Na piętrze znajduje się pokój J. Mehoffera, w którym możemy zobaczyć jego łóżko, biurko, paletę i skrzynkę z farbami. Tuż obok znajduje się pokój żony malarza – Jadwigi, a następnie Salonik, Pokój Zielony (codzienna jadalnia), Pokój Japoński i 3 pokoiki prywatne syna malarza i jego rodziny.

Ogród i kawiarnia

Integralną częścią muzeum jest odtworzony wg oryginalnego planu Ogród Mehoffera otwarty dla zwiedzających od wiosny do jesieni. Znajdziemy tu oazę spokoju od miejskiego zgiełku, a dzieci mogą swobodnie pobiegać - nawet po trawnikach. W ogrodzie zaciszna kawiarnia. 

Informacje praktyczne:

  • muzeum jest niedostępne dla wózków (wózek możemy zostawić w szatni)
  • we wtorki wstęp wolny
Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-04-12

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel