Dom Józefa Mehoffera
Krupnicza 26
31-123 Kraków
call (12) 37 08 180    link mnk.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
W Domu Józefa Mehoffera, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie znajdziemy oryginalne lub wiernie odtworzone wnętrza domu malarza. Znajdują się w nich pamiątki związane z artystą oraz część jego prac – witraże, obrazy olejne, rysunki i projekty.

Integralną częścią muzeum jest odtworzony wg oryginalnego planu Ogród Mehoffera otwarty dla zwiedzających od wiosny do jesieni. Znajdziemy tu oazę spokoju od miejskiego zgiełku, a dzieci mogą swobodnie pobiegać - nawet po trawnikach.

Tuż po wejściu do domu artysty możemy podziwiać witraż przedstawiający 16 scen z życia Najświętszej Marii Panny a następnie reprezentacyjną klatkę schodową z balustradą ozdobioną szyszkami pinii – to dlatego dom nazywany jest Pałacem pod Szyszkami.

Na parterze znajduje się jadalnia i salon z fortepianem oraz wejście do ogrodu (zejście po schodach). Na piętrze znajduje się pokój J. Mehoffera, w którym możemy zobaczyć jego łóżko, biurko, paletę i skrzynkę z farbami. Tuż obok znajduje się pokój żony malarza – Jadwigi, a następnie Salonik, Pokój Zielony (codzienna jadalnia), Pokój Japoński i 3 pokoiki prywatne syna malarza i jego rodziny.

Muzeum nie jest dostępne do zwiedzania z wózkiem (brak windy na piętro, schody do ogrodu).

W poniedziałki i wtorki zamknięte. Śr. – Nd. 10-16. W niedziele wstęp bezpłatny. W budynku muzeum działa kawiarnia Mehocafe – otwarta codziennie 10 - 21:30. W sezonie stoliki kawiarni znajdują się także w ogrodzie.

W oddziałach Muzeum Narodowego organizowane są liczne zajęcia dla dzieci w różnym wiekuaktualny program. Istnieje też możliwość organizacji urodzin połączonych warsztatami – temat i forma do wyboru.

Zdjęcia: mgfoto


Ogród
Autor: marfusza
Data dodania / aktualizacji: 2013-01-30

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel