Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ
Gronostajowa 530-387 Kraków
check_circle W pomieszczeniu
check_circle Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
Informacje praktyczne:
- najbliższy przystanek: Ruczaj
- wygodne do zwiedzania z wózkiem
- dla dzieci w każdym wieku
- sala do odpoczynku
- w sąsiednim budynku Instytutu Zoologii stołówka obiadowa i kiosk spożywczy
To kompendium wiedzy o zwierzakach!
Od historii życia na Ziemi i fantastycznej wizualizacji zwierząt znanych ze skamieniałości po otaczającą nas faunę. Wystawę zwiedzamy oglądając gabloty i modele zwierząt - w muzeum nie ma interaktywnych stanowisk, jednak sama wystawa naprawdę robi wrażenie i podoba się i dorosłym, i dzieciom.

Dla dzieci w każdym wieku!
Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ to miejsce bardzo uniwersalne - spodoba się i najmłodszym, którzy z zapałem rozpoznają znane im z książeczek zwierzaki - pingwiny, zebry, niedźwiedzie, żubry… Szklane gablotki zaczynają się od poziomu podłogi więc nawet najmłodsze dzieci dużo zobaczą bez “podnoszenia do góry”. Starsi za to mogą sporo się dowiedzieć, prześledzić różne etapy ewolucji, poznać ery geologiczne i zwierzęta zamieszkujące Ziemię w poszczególnym czasie, zagadnienia udomowiania poszczególnych gatunków zwierząt itp. Miejsce polecamy dla tych, którzy szukają pomysłu na rodzinną atrakcję przy dzieciach z dużą różnicą wieku - spodoba się i maluchom, i nastolatkom, i seniorom. Wspaniale łączy rozrywkę z edukacją.


Parter i wejście do muzeum
Przy kasach znajduje się wystawa dotycząca układu słonecznego. Zobaczymy tu model księżyca oraz gabinet profesora z dawnymi instrumentami badawczymi oraz starymi modelami używanymi podczas zajęć dydaktycznych.

Pierwsze piętro
Tu zobaczymy makiety zwierząt często wraz ze środowiskiem, w którym żyją (np. tundra, sawanna afrykańska, rafa koralowa, morska strefa głębinowa, pustynia itp.). Makiety są bardzo realistyczne, są również okazy w formalinie. Część wystawy dotyczy również antropologii - są tu szkielety, czaszki naszych praprzodków.









Drugie piętro
Tu zamiast szklanych gablot mamy modele zwierząt, często wyglądające jak żywe. Skaczący lew w pogoni za antylopą, spoglądająca na nas zebra i struś, wrażenie robi też głowa słonia. Zwierzęta w Zoo często oglądamy z daleka, wybiegi są duże - tu, w muzeum, można się im przyjrzeć bliżej, bardziej dostrzec szczegóły.




Data dodania: 2022-04-08
Wiecej w regionie: Kraków
o łącznej długości 125 km
