Podróż w czasie: po Rzeszowie i nie tylko!

Co powiecie na propozycję podróży w czasie, dzięki której poznamy dzieje pewnego miasta? Przedstawiamy Wam kilka ciekawych pozycji opracowanych przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin: wszystkie dotyczą historycznego i współczesnego Rzeszowa.

To znakomita okazja, aby dowiedzieć się więcej o stolicy Podkarpacia, a dla młodych rzeszowiaków – wręcz pozycje obowiązkowe!Po pierwsze warto sięgnąć po książki: Lot z przeszłości oraz Obrazy wolności.

Niewielkie przygodowe książeczki, czyta się łatwo i przyjemnie… a fakty historyczne same wchodzą do głowy i pobudzają do dalszych pytań, poszukiwań i rozmów. Co niezwykle istotne: migawki z dziejów miasta to w pewnym sensie historia kraju „w pigułce”. Na tym lokalnym, bliskim czytelnikowi przykładzie łatwiej będzie pojąć złożone procesy.

W grze Miasto skarbów mamy już nie tylko zabytki, pomniki i postacie historyczne, ale też wiele współczesnych miejsc, wydarzeń i atrakcji. A do tego sporo „zarządzania ryzykiem” i dobrej zabawy!Rodzinne rozgrywki na pewno zachęcą Was do poznania skarbów z płytek, polecamy więc naszą listę „rzeszowskich miejsc obowiązkowych”: MIŚ W TECZKĘ – DO RZESZOWA NA WYCIECZKĘ!Mamy też dla Was trasę zwiedzania Starego Miasta szlakiem rzeszowskich legend i opowieści. Jeśli jeszcze ich nie znacie – najwyższy czas poznać je w czasie rodzinnego spaceru!


Przy niektórych legendach również kolorowanki !

Nie zapomnijcie zajrzeć do rzeszowskich Muzeów! W oddziałach Muzeum Okręgowego w Rzeszowie (Budynek Główny na ul. 3 Maja, Muzeum Historii Miasta i Muzeum Etnograficzne na Rynku) czekają na Was bezpłatne rodzinne przewodniki muzealne z ciekawostkami i zagadkami. Możecie też wydrukować sobie własny przewodnik – poniżej bezpłatna wersja PDF.(konkurs już się niestety skończył... ale z przewodników możecie korzystać zawsze!)
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel