LOT Z PRZESZŁOŚCI - niecodzienne zwiedzanie Rzeszowa

Niewielka książeczka przeniesie Was w świat wielkiej historii.

Razem z bohaterami: 10-letnim Maćkiem i jego starszą kuzynką Basią, studentką lotnictwa za sprawą wehikułu czasu przenosimy się zarówno w odległą przeszłość, jak i tą o wiele nam bliższą: w 1937 r. obserwują swojego pradziadka, zaangażowanego w budowę Centralnego Okręgu Przemysłowego, w 1960 r. zobaczą budujące się nowe osiedla oraz mistrza Polski w żużlu Floriana Kapałę, w 1975 r. odwiedzą Politechnikę Rzeszowską, w 1989 r. będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało dzieciństwo ich ojców, w końcu, w 2006 r. zwiedzą miasto bez nowoczesnych budynków i galerii handlowych.

Chociaż każdy z rozdziałów to zaledwie krótka migawka minionych czasów, każdy zwraca uwagę na pewien ważny moment, ważną postać, odmienne realia codzienności mieszkańców. To idealny punkt wyjścia do dalszych poszukiwać i rozmów o przeszłości z rodzicami i dziadkami!

Książeczka to lektura obowiązkowa dla mieszkańców Rzeszowa, ale nie tylko!

Mimo, że bohaterowie podróżują w czasie po Rzeszowie, zmiany zachodzące w mieście stają się modelem historii całego kraju ostatnich stu lat: od odbudowy państwa i przemysłu w dwudziestoleciu międzywojennym, przez budowę nowych osiedli w peerelowskich realiach po skok w rozwoju na początku XXI w. Co równie ważne: na przykładzie kilku scen z dziejów miasta zrozumiemy w jak wielkim stopniu to, co miało miejsce w przeszłości wpływa na późniejsze wydarzenia oraz na naszą teraźniejszość.

Poznajcie również dalsze przygody Basi i Maćka w książce Obrazy wolności!Lot z przeszłości
Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel