Jak dojechać z lotniska do centrum Krakowa?

Lotnisko Balice znajduje się zaledwie 11 km od centrum miasta Krakowa. Jak się dostać z lotniska na dworzec w Krakowie lub do centrum?

Najtaniej - przejazd autobusem komunikacji miejskiej

 Autobusy jeżdżą przez centrum miasta więc czas dojazdu w godzinach szczytu często się znacznie wydłuża. Na autobusy jadące z lotniska obowiązuje nas bilet aglomeracyjny. Cena biletu: normalny jednoprzejazdowy/czasowy 60 minutowy - 6 zł. Gdy jedziemy w większą ilość osób taniej wyjdzie nas taksówka - Uber lub Bolt.

Linia 208 - do Dworca Głównego, przystanek Dworzec Główny Wschód.

Linia 209 - przez Salwator. 

Linia 252 - jedzie do osiedla Podwawelskiego, przystanki przy Jubilacie, Hotelu Cracowia, Muzeum Narodowym, Błonia.

Linia 902 - linia nocna - z Dworca Głównego Wschód do Kraków Airport.

Najszybciej - pociągiem  Kraków Airport - Kraków Główny lub Wieliczka Rynek Kopalnia

Pociąg spółki Kolei Małopolskich kursujący z lotniska przez stację Kraków Główny do stacji Wieliczka Rynek Kopalnia - niektóre składy jadą do Krakowa Głównego, inne mkną dalej w stronę Wieliczki. Pociąg to zdecydowanie najszybsza opcja.  Cena biletu 9 zł. Bilety możemy kupić u konduktora, w znajdującym się pociągu automacie (możliwość zapłaty kartą). Aktualny rozkład pociągów znajdziecie na stronie Koleje Małopolskie

Taksówka, Uber, Bolt

To opcja zdecydowanie najwygodniejsza i przy większej ilości osób potrafi cenowo wyjść podobnie (a nawet taniej!) od pociągu lub autobusu. By zamówić Ubera oraz Bolta wymagane jest zainstalowanie jego aplikacji, cenowo korzystnie wypada również icartaxi, którego można zamówić telefonicznie. Są także dostępne taksówki lotniskowe Kraków Airport Taxi - ich cena jest jednak znacznie wyższa.

Koleje Małopolskie - Trasa Lotnisko-Kraków Główny - Wieliczka Rynek Kopalnia

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel