Jak dojechać z lotniska do centrum Krakowa?

Lotnisko Balice znajduje się zaledwie 11 km od centrum miasta Krakowa. Jak się dostać z lotniska na dworzec w Krakowie lub do centrum?

Najtaniej - przejazd autobusem komunikacji miejskiej

Autobusy jeżdżą przez centrum miasta więc czas dojazdu w godzinach szczytu często się znacznie wydłuża. Na autobusy jadące z lotniska obowiązuje nas bilet aglomeracyjny. Cena biletu: normalny jednoprzejazdowy/czasowy 60 minutowy - 6 zł. Gdy jedziemy w większą ilość osób taniej wyjdzie nas taksówka - Uber lub Bolt.

Linia 209 - dojeżdża na przystanek Salwator.

Linia 300 - to linia przyśpieszona, jedzie na osiedle Podwawelskiego przez Rondo Grunwaldzkie

Linia 902 - to linia nocna dojeżdżająca na Dworzec Główny Wschód.

Najszybciej - pociągiem  Kraków Airport - Kraków Główny lub Wieliczka Rynek Kopalnia

Pociąg spółki Kolei Małopolskich kursujący z lotniska przez stację Kraków Główny do stacji Wieliczka Rynek Kopalnia - niektóre składy jadą do Krakowa Głównego, inne mkną dalej w stronę Wieliczki. Pociąg to zdecydowanie najszybsza opcja - czas przejazdu Kraków Główny - lotnisko wynosi planowo 17 minut.  Cena biletu na pociąg to 17 zł (listopad 2022r.). Bilety możemy kupić u konduktora, w znajdującym się pociągu automacie (możliwość zapłaty kartą). Aktualny rozkład pociągów znajdziecie na stronie Koleje Małopolskie.

Taksówka, Uber, Bolt

To opcja zdecydowanie najwygodniejsza i przy większej ilości osób potrafi cenowo wyjść podobnie (a nawet taniej!) od pociągu lub autobusu. By zamówić Ubera oraz Bolta wymagane jest zainstalowanie jego aplikacji, cenowo korzystnie wypada również icartaxi, którego można zamówić telefonicznie. Są także dostępne taksówki lotniskowe Kraków Airport Taxi - ich cena jest jednak znacznie wyższa.

Koleje Małopolskie - Trasa Lotnisko-Kraków Główny - Wieliczka Rynek Kopalnia
Koleje Małopolskie - Trasa Lotnisko-Kraków Główny - Wieliczka Rynek Kopalnia
Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-11-25
Wczytuję komentarze ...
cancel