Gdzie w Krakowie z dziećmi na rower?

Niekoniecznie trzeba wyjeżdżać poza miasto, by zrobić sobie ciekawą rodzinną wycieczkę rowerową. Zwłaszcza, że wyjazd z rowerami - czy to własnym samochodem, czy pociągiem - wcale nie jest łatwy.

Najlepsze trasy rowerowe w Krakowie na wycieczkę z dziećmi

1. Wałami Wisły do Nowej Huty

Wygodne, asfaltowe wiślane wały prowadzące lewym brzegiem Wisły ciągną się aż po Nową Hutę - wystarczy pokonać schody przy moście na Alei Pokoju nad Prądnikiem. Ta część wałów jest zdecydowanie bardziej kameralna i mniej zatłoczona. Możemy tędy dojechać do odnowionego Parku Żeromskiego, a jeśli mamy ochotę na dłuższą wycieczkę możemy zrobić pętelkę wokół Łąk Nowohuckich.

Wały w stronę Nowej Huty

2. Trasa wokół Łąk Nowohuckich

Łąki Nowohuckie to fantastyczne miejsce na rowerowy wypad rodzinny. Trasa prowadząca przez Łąki jest nasłoneczniona, ale bezpieczna i wolna od ruchu samochodowego. Warto zabrać ze sobą lornetkę - łąki są siedliskiem wielu ptaków. Na trasie możemy odpocząć w Parku Żeromskiego, gdzie znajdziemy odnowiony plac zabaw i dużo miejsc do poleniuchowania. Przy Nowohuckim Centrum Kultury plac zabaw i foodtrucki z przekąskami.

Trasa przez Łąki Nowohuckie

3. Wałami Rudawy z Błoń aż do Mydlnik

Wały Rudawy to fantastyczna i jeszcze bardzo “dzika” trasa rowerowa. Zupełnie nie czuć tu miasta! Ma to swoje uroki, ale też wady - ścieżka jest wąska, terenowa, po deszczu błotnista. Możemy też odbić w znajdujący się w pobliżu Park Decjusza z nowym, bardzo ciekawym placem zabaw dla dzieci i młodzieży. Jeśli trasa w obie strony to dla Was za długo - można wrócić pociągiem ze stacji Kraków Zakliki. Przy końcówce wałów możliwy zjazd do ścieżki Młynówka Królewska, którą możemy wrócić do centrum (prowadzi pod Radio Kraków).

Wały Rudawy

4. Młynówka Królewska

To najdłuższy park w Polsce! Ciągnie się od Radia Kraków aż po Mydlniki łącząc się z Wałami Rudawy - z dziećmi, którym nie straszne dłuższe trasy rowerowe można spróbować zrobić pętelkę. Trasa od Radia Kraków do Bronowic Małych to asfaltowy deptak pieszo-rowerowy z licznymi placami zabaw i ławkami. Od Bronowic Małych zaczyna się bardziej dzika część trasy - możemy tu zobaczyć stare koryto Młynówki oraz poznać jej historię. Przy końcu Młynówki stacja kolejowa Kraków Zakliki - jeżdżą tu pociągi relacji (Lotnisko - Kraków Główny - Wieliczka).

Młynówka od strony Mydlnik

5. Bulwarami Wisły do Tyńca

Prawy brzeg bulwarów Wisły ciągnie się aż Tyńca. Po drodze możliwy zjazd do kamieniołomu na Zakrzówku i Sałek Twardowskiego. Na trasie mijamy tor kajakowy i basen przy ul. Kolnej. Przy torze kajakowym obecnie dalsza część trasy do Tyńca jest zamknięta i prowadzi objazdem - ale na szczęście objazd poprowadzony jest spokojnymi drogami. 

Ścieżka rowerowa do Tyńca.
Mapa tras z artykułu:
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel