Gdzie w Krakowie z dziećmi na rower?

Niekoniecznie trzeba wyjeżdżać poza miasto, by zrobić sobie ciekawą rodzinną wycieczkę rowerową. Zwłaszcza, że wyjazd z rowerami - czy to własnym samochodem, czy pociągiem - wcale nie jest łatwy.

Najlepsze trasy rowerowe w Krakowie na wycieczkę z dziećmi

1. Wałami Wisły do Nowej Huty

Wygodne, asfaltowe wiślane wały prowadzące lewym brzegiem Wisły ciągną się aż po Nową Hutę - wystarczy pokonać schody przy moście na Alei Pokoju nad Prądnikiem. Ta część wałów jest zdecydowanie bardziej kameralna i mniej zatłoczona. Możemy tędy dojechać do odnowionego Parku Żeromskiego, a jeśli mamy ochotę na dłuższą wycieczkę możemy zrobić pętelkę wokół Łąk Nowohuckich.

Bulwary wiślane lewy brzeg Wisły Salwator - Nowa Huta

łatwa
directions_walk child_friendly directions_bike

Bulwary wiślane lewy brzeg Wisły Salwator - Nowa Huta

max 208 m min 199 m
straighten 12.1km
timer 3h 12min
north_east 76m
south_east 83m
Wały w stronę Nowej Huty

2. Trasa wokół Łąk Nowohuckich

Łąki Nowohuckie to fantastyczne miejsce na rowerowy wypad rodzinny. Trasa prowadząca przez Łąki jest nasłoneczniona, ale bezpieczna i wolna od ruchu samochodowego. Warto zabrać ze sobą lornetkę - łąki są siedliskiem wielu ptaków. Na trasie możemy odpocząć w Parku Żeromskiego, gdzie znajdziemy odnowiony plac zabaw i dużo miejsc do poleniuchowania. Przy Nowohuckim Centrum Kultury plac zabaw i foodtrucki z przekąskami.

Łąki Nowohuckie

łatwa
directions_walk child_friendly directions_bike

Łąki Nowohuckie

max 215 m min 199 m
straighten 4.0km
timer 1h 7min
north_east 48m
south_east 47m
Łąki Nowohuckie

3. Wałami Rudawy z Błoń aż do Mydlnik

Wały Rudawy to fantastyczna i jeszcze bardzo “dzika” trasa rowerowa. Zupełnie nie czuć tu miasta! Ma to swoje uroki, ale też wady - ścieżka jest wąska, terenowa, po deszczu błotnista. Możemy też odbić w znajdujący się w pobliżu Park Decjusza z nowym, bardzo ciekawym placem zabaw dla dzieci i młodzieży. Jeśli trasa w obie strony to dla Was za długo - można wrócić pociągiem ze stacji Kraków Zakliki. Przy końcówce wałów możliwy zjazd do ścieżki Młynówka Królewska, którą możemy wrócić do centrum (prowadzi pod Radio Kraków).

Spacer wałami Rudawy

łatwa
directions_walk directions_bike

Spacer wałami Rudawy

max 214 m min 204 m
straighten 4.6km
timer 1h 15min
north_east 44m
south_east 38m
Wały Rudawy

To najdłuższy park w Polsce! Ciągnie się od Radia Kraków aż po Mydlniki łącząc się z Wałami Rudawy - z dziećmi, którym nie straszne dłuższe trasy rowerowe można spróbować zrobić pętelkę. Trasa od Radia Kraków do Bronowic Małych to asfaltowy deptak pieszo-rowerowy z licznymi placami zabaw i ławkami. Od Bronowic Małych zaczyna się bardziej dzika część trasy - możemy tu zobaczyć stare koryto Młynówki oraz poznać jej historię. Przy końcu Młynówki stacja kolejowa Kraków Zakliki - jeżdżą tu pociągi relacji (Lotnisko - Kraków Główny - Wieliczka).

4. Młynówka Królewska

Młynówka Królewska

łatwa
directions_walk child_friendly directions_bike

Młynówka Królewska

max 217 m min 209 m
straighten 7.1km
timer 1h 57min
north_east 72m
south_east 70m
Młynówka Królewska od strony Mydlnik

5. Bulwarami Wisły do Tyńca

Prawy brzeg bulwarów Wisły ciągnie się aż Tyńca. Po drodze możliwy zjazd do kamieniołomu na Zakrzówku i Sałek Twardowskiego. Na trasie mijamy tor kajakowy i basen przy ul. Kolnej. Przy torze kajakowym obecnie dalsza część trasy do Tyńca jest zamknięta i prowadzi objazdem - ale na szczęście objazd poprowadzony jest spokojnymi drogami. 

Trasa do Tyńca

łatwa
directions_walk child_friendly directions_bike

Trasa do Tyńca

max 213 m min 201 m
straighten 11.2km
timer 3h 3min
north_east 104m
south_east 102m
Ścieżka rowerowa do Tyńca.

Mapa tras z artykułu:

Trasy rowerowe w okolicy Krakowa

Zobaczcie też sprawdzone przez nas trasy rowerowe w okolicy Krakowa: całkiem blisko i ciut dalej:

Rodzinne trasy rowerowe w okolicy Krakowa

Rodzinne trasy rowerowe w okolicy Krakowa

Macie dość krążenia po ścieżkach w miejskich parkach? Czas wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową za miasto! Oto kilka naszych ulubionych, sprawdzonych tras rowerowych. ...

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel