Wytrwały konik. Roztoczański Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Wyprawy Pompika. Wytrwały konik
Wyprawy Pompika. Wytrwały konik

Podobnie jak w innych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Roztoczański Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.

Wyprawy Pompika. Wytrwały konik
Wyprawy Pompika. Wytrwały konik

Tym razem żubry dotarły na Roztocze, a jeden z nich czuje się już zdecydowanie zmęczony ciągłymi wędrówkami... Zamiast samodzielnie odkrywać atrakcje nowego miejsca Pomruk postanawia "wynająć przewodnika": tubylca i poprosić go o pokazanie najpiękniejszego widoku w okolicy... Przewodnikiem żubrów po Roztoczu zostaje psotny konik polski - tylko, czy rodzinka za nim nadąży? Co okaże się celem tej wędrówki? Co pokaże im konik-przewodnik?

Wyprawy Pompika. Wytrwały konik.
Wyprawy Pompika. Wytrwały konik.

W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem garść ciekawostek o koniku polskim, a na ostatniej stronie podsumowanie najważniejszych informacji.

Wyprawy Pompika. Wytrwały konik
Wyprawy Pompika. Wytrwały konik

Żubr Pompik. Wyprawy. Wytrwały konik.

Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik

Wydawnictwo Media Rodzina, 2021 r.

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule: PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

WYNIKI KONKURSU!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Mamy nadzieję, że i Wam uda się w tym roku odwiedzić któryś z polskich parków narodowych - napiszcie nam o tym koniecznie! Chętnie poznamy miejsca, które zwiedziliście i trasy, które przeszliście! Pamiętajcie o naszym stałym konkursie dla osób przysyłających opisy miejsc i tras na nasz portal: NIEUSTAJĄCY KONKURS >>>

3 zestawy najnowszych przygód Pompika tym razem wygrały Panie: Lidia Kukioła, Joanna Kluzek i Monika Sudoł.

Gratulujemy i poprosimy o przesłanie danych do wysyłki książek na e-mail konkurs.trasadlabobasa@gmail.com

Pompiki - konkurs!
Pompiki - konkurs!

PS. Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA?

Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Tatrzański Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie? Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

 W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel