Poroże Jelenia. Świętokrzyski Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Wyprawy Pompika. Poroże Jelenia
Wyprawy Pompika. Poroże Jelenia

Podobnie jak w innych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Świętokrzyski Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka. 

Wyprawy żubra Pompika. Wytrwały konik
Wyprawy żubra Pompika. Wytrwały konik

Tym razem żubry dotarły w Góry Świętokrzyskie, wędrują po gołoborzach i przez gęste lasy, podziwiają widoki, omszałe skały i stare, butwiejące drzewa. Poznają też dostojnego gospodarza: pewnego siebie i baaardzo dumnego ze swojego poroża jelenia.

Czy małym żuberkom uda się z nim zaprzyjaźnić? Polince będzie przykro, że sama nie ma ani poroża ani rogów, w dodatku zgubi swój ulubiony kwiatek...

Wyprawy żubra Pompika. Wytrwały konik
Wyprawy żubra Pompika. Wytrwały konik

A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Czasami nawet ktoś duży potrzebuje pomocy małego, a ktoś, kto nie ma rogów też potrafi zachowywać się jak bardzo rogate stworzenie!

Wyprawy żubra Pompika. Wytrwały konik
Wyprawy żubra Pompika. Wytrwały konik

W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem garść ciekawostek o rogach i porożu, a na ostatniej stronie podsumowanie najważniejszych informacji.

Wyprawy Pompika. Poroże Jelenia
Wyprawy Pompika. Poroże Jelenia

Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia.

Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik

Wydawnictwo Media Rodzina 2021 r.

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:

PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

WYNIKI KONKURSU!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Mamy nadzieję, że i Wam uda się w tym roku odwiedzić któryś z polskich parków narodowych - napiszcie nam o tym koniecznie! Chętnie poznamy miejsca, które zwiedziliście i trasy, które przeszliście!Pamiętajcie o naszym stałym konkursie dla osób przysyłających opisy miejsc i tras na nasz portal: NIEUSTAJĄCY KONKURS >>>

3 zestawy najnowszych przygód Pompika tym razem wygrały Panie: Lidia Kukioła, Joanna Kluzek i Monika Sudoł.

Gratulujemy i poprosimy o przesłanie danych do wysyłki książek na e-mail konkurs.trasadlabobasa@gmail.com

Pompiki - konkurs!
Pompiki - konkurs!

PS. Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA?

Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Tatrzański Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie? Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

 W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel