Wiosna w lesie!

Czy zauważyliście, że już wiosna? Nam koniec zimy kojarzy się ze słowami dziecięcej piosenki:

"Przyszła wiosna w gąszcze leśne
W całym lesie gwar i szum.
Już zakwitły kwiaty wczesne,
Przywabiły roje much"
Niedźwiedź śpi, tekst: E. SzymańskiNiestety tej wiosny mamy dużo mniej okazji, żeby się nią nacieszyć...
Co powiecie na to, żeby stworzyć swoją własną "listę miejsc do odwiedzania", na ten czas, kiedy hasło #zostańdomu zamienimy na #wyjdźzdomu?
My najbardziej tęsknimy za wiosną w lesie, dlatego...

Po pierwsze: powspominajmy nasze piękne krakowskie (i podkrakowskie lasy):
Lasy w Krakowie (i okolicy Krakowa) >>>


Po drugie: zobaczcie jak zmieniają się leśne ścieżki edukacyjne! Jak już okoliczności pozwolą będziecie wiedzieli dokąd się wybrać na terenową lekcję przyrody:
Najlepsze leśne ścieżki edukacyjne w Polsce >>>


Po trzecie: przypominamy nasze LEŚNE LEKTURY, które pozwolą Wam fachowo przygotować się do leśnych wędrówek (jak tylko okoliczności pozwolą...)...a po czwarte, mamy dla Was KONKURS: powspominajcie po jakich lasach wędrowaliście, za którym lasem tęsknicie, a może macie swoje ulubione leśne ścieżki (niekoniecznie edukacyjne)?Mamy dla Was kilka książeczek z serii "Zostań pomocnikiem leśnika" (większość zadań i zagadek można wykonać bez wychodzenia z domu), resztę na konkretnej ścieżce w Zabierzowie, Damienicach, Goszczy, i Myślenicach.

(Książeczki są też dostępne on-line oraz w poszczególnych nadleśnictwach i w siedzibie Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie (al. J. Słowackiego 17a).

WYNIKI KONKURSU: Książeczki z serii "Zostań pomocnikiem leśnika" wyślemy do Pań: Małgorzaty Przybyło z Krakowa, Edyty Czuber z Bibic i Danuty Gawałkiewicz ze Skierniewic (prosimy o podanie danych do wysyłki na e-mail konkurs.trasadlabobasa@gmail.com).
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel