Książki na listopad

Długie listopadowe wieczory to doskonała okazja, aby nadrobić czytelnicze zaległości. Radosne święto niepodległości to z kolei jeden z powodów, dlaczego warto właśnie teraz przypomnieć sobie i naszym najmłodszym parę ciekawych faktów i barwnych postaci z naszej wspólnej historii. A może warto też poszperać w rodzinnych wspomnieniach i opowieściach o naszych małych ojczyznach: regionach, miejscowościach, dzielnicach?

Po ubiegłorocznej fali ciekawych publikacji dotyczących 100-lecia odzyskania niepodległości umknął nam jeden istotny epizod wydarzeń przełomu 1918/19 r. – Powstanie Wielkopolskie. Zaległości nadrabiamy w tym roku: sami czytamy i Wam serdecznie polecamy:Ciepła, rodzinna opowieść o Powstaniu Wielkopolskim – Maria Podbylska, A u nas powstanie!, Wydawnictwo BISPowstanie Wielkopolskie w formie komiksu – W. Tkaczyk, T. Tomaszewski, ”Dziś powstanie” i „Bitwa o Ławicę”, Wydawnictwo Media Rodzina

Czy pamiętacie o naszych książkach? Są u nas dostępne w formie bezpłatnych e-booków i audiobooków, znajdziecie je też w bibliotekach.Mały Tadek rusza śladami Tadeusza. Rodzinny przewodnik po miejscach i zabytkach związanych z postacią Tadeusza Kościuszki to opowiadanie dla dzieci i przewodnik po kościuszkowskich miejscach dla całej rodziny, a na koniec…. gra terenowa z konkursem i nagrodami!Kiedy Polska była mała. Rodzinny przewodnik po zabytkach i miejscach pamiętających początki państwa polskiego - kilkuletnia Pola podróżuje po Polsce i odkrywa mnóstwo ciekawostek z życia naszych prapraprzodków.

A może macie ochotę dowiedzieć się jak żyło się w Krakowie przełomu XIX i XX w.?Sięgnijcie po e-book Staszkowa wyprawa śladami Stanisława

Garść ciekawostek o wyjątkowej dzielnicy – Nowej Hucie, ale także o dzieciństwie Waszych dziadków i rodziców czeka na Was w naszej najnowszej publikacji: Nowa Huta – odkryj ją na nowo. Książeczek szukajcie w filiach Biblioteki Kraków!Odkrywajcie historię - nie tylko w listopadzie!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel