Jak dojechać z centrum Krakowa na lotnisko?

Lotnisko Balice znajduje się zaledwie 11 km od centrum miasta Krakowa. Jak do niego dojechać?

Najtaniej - przejazd autobusem komunikacji miejskiej

Autobus komunikacji miejskiej to zdecydowanie najtańsza opcja dojazdu z Krakowa na lotnisko. Na lotnisko obowiązuje nas bilet aglomeracyjny (wyjeżdżamy poza granicę miasta), cena takiego biletu to 6 zł. 

Linia 209 - odjeżdża z przystanku Salwator. Kursuje bardzo rzadko - raz na godzinę, dwie.

Linia 300 - to linia przyśpieszona, odjeżdża z osiedla Podwawelskiego, jedzie przez Rondo Grunwaldzkie

Linia 902 - linia nocna - z Dworca Głównego Wschód do Kraków Airport. 

Najszybciej - pociągiem Wieliczka - Kraków Główny - Kraków Airport

Pociąg spółki Kolei Małopolskich kursujący z Wieliczka Rynek Kopalnia przez stację Kraków Główny do stacji Kraków Airport to zdecydowanie najszybsza i bardzo wygodna opcja -  planowy czas przejazdu to 17 minut i niestraszne mu miejskie korki. Cena biletu wynosi 17 zł (listopad 2022r.).  Pociągi kursują przynajmniej raz na godzinę, w popularnych godzinach są co ok pół godziny. Aktualny rozkład pociągów znajdziecie na stronie Koleje Małopolskie.  

Z Dworca Głównego w Krakowie pociąg na lotnisko zwykle odjeżdża z peronu 3 (przy wejściu na peron ikonka samolotu) - choć oczywiście zdarzają się zmiany peronu. Bilety możemy kupić u konduktora lub w znajdującym się w pociągu automacie (możliwość zapłaty kartą) lub w kasie na dworcu. 

Warto mieć na uwadze, że z powodu prac remontowych torowisk kolejowych w Krakowie niestety wcale nie rzadko zdarzają się sytuacje, że dany pociąg nie pojechał... Wybierając się na pociąg raczej warto wybrać ten wcześniejszy, by w razie problemów mieć odpowiedni zapas czasu. 

Taksówka, Uber, Bolt

To opcja zdecydowanie najwygodniejsza i przy większej ilości osób potrafi cenowo wyjść podobnie (a nawet taniej!) od pociągu lub autobusu. By zamówić Ubera oraz Bolta wymagane jest zainstalowanie jego aplikacji, cenowo korzystnie wypada również icartaxi, którego można zamówić telefonicznie. Są także dostępne taksówki lotniskowe Kraków Airport Taxi - ich cena jest jednak znacznie wyższa.

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-11-25
Wczytuję komentarze ...
cancel