Jak dojechać z centrum Krakowa na lotnisko?

Lotnisko Balice znajduje się zaledwie 11 km od centrum miasta Krakowa. Jak do niego dojechać?

Najtaniej - przejazd autobusem komunikacji miejskiej

Linia 208 - z Dworca Głównego, przystanek Dworzec Główny Wschód. Autobus jedzie przez centrum miasta więc czas dojazdu w godzinach szczytu często się znacznie wydłuża, autobus często jest opóźniony, przejazd trwa ponad godzinę.
Linia 209 - djeżdża z przystanku Salwator. Kursuje bardzo rzadko - raz na godzinę, dwie.
Linia 252 - jedzie spod osiedla Podwawelskiego, przystanki przy Jubilacie, Hotelu Cracowia, Muzeum Narodowym, Błonia.
Linia 902 - linia nocna - z Dworca Głównego Wschód do Kraków Airport.
Na autobusy jadące na lotnisko obowiązuje nas bilet aglomeracyjny. Cena biletu normalny jednoprzejazdowy/czasowy 60 minutowy - 6 zł.

Najszybciej - pociągiem Wieliczka - Kraków Główny - Kraków Airport

Pociąg spółki Kolei Małopolskich kursujący z Wieliczka Rynek Kopalnia przez stację Kraków Główny do stacji Kraków Airport to zdecydowanie najszybsza opcja. Z Dworca Głównego w Krakowie zwykle odjeżdża z peronu 3 (przy wejściu na peron ikonka samolotu). Cena biletu 14 zł. Bilety możemy kupić u konduktora lub w znajdującym się w pociągu automacie (możliwość zapłaty kartą) lub w kasie na dworcu. Aktualny rozkład pociągów znajdziecie na stronie Koleje Małopolskie. Warto mieć na uwadze, że z powodu prac remontowych torowisk kolejowych w Krakowie niestety wcale nie rzadko zdarzają się sytuacje, że dany pociąg nie pojechał... Wybierając się na pociąg raczej warto wybrać ten wcześniejszy, by w razie problemów mieć odpowiedni zapas czasu.

Taksówka, Uber, Bolt

To opcja zdecydowanie najwygodniejsza i przy większej ilości osób potrafi cenowo wyjść podobnie (a nawet taniej!) od pociągu lub autobusu. By zamówić Ubera oraz Bolta wymagane jest zainstalowanie jego aplikacji, cenowo korzystnie wypada również icartaxi, którego można zamówić telefonicznie. Są także dostępne taksówki lotniskowe Kraków Airport Taxi - ich cena jest jednak znacznie wyższa.

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-06-14
Wczytuję komentarze ...
cancel