Województwo opolskie - miejsca i atrakcje dla dzieci

Województwo opolskie jest najmniejszym województwem Polski, ale nie martwcie się - atrakcji dla Was z pewnością nie zabraknie!

Opole

Opole jest stolicą województwa i na nas zrobiło bardzo pozytywne wrażenie - miasto jest bardzo urokliwe i warte odwiedzenia. Dużą zaletą Opola jest urokliwe i bardzo "skondensowane" centrum zaczynające się tuż przy stacji kolejowej - dzięki czemu nie musimy korzystać z komunikacji miejskiej. Znajdziemy tu wiele zieleni, deptaków, klimatycznych lokali i kawiarni. Głównym terenem rekreacyjnym miasta jest wyspa Bolko - cała wyspa to zielony park z z ogrodem zoologicznym, kawiarnią, kilometrami asfaltowych alejek na rower i rolki. 

Rynek Główny w Opolu
Rynek Główny w Opolu

Zamek w Mosznej

Perełką województwa jest Zamek w Mosznej, zwanej też polskim Hogwardem. Podobno można się tu doliczyć 99 wież i wieżyczek oraz 365 pokoi! Jego niepowtarzalna architektura zachwyca wszystkich, bez względu na wiek: najmłodsi (a także rodzice i dziadkowie) przenoszą się tu w świat baśni, starsze dzieciaki zapewne poczują się tu jakby weszły między strony stron książki o Harrym Potterze. Czy wiecie, że można tu też przenocować? To dopiero przygoda!

Zamek w Mosznej - pałacowe wieże
Zamek w Mosznej - pałacowe wieże

Znasz inne atrakcje, miejsca, trasy? 

Napisz do nas! Nasz adres mailowy trasadlabobasa@gmail.comcancel