Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach
Rynek 1-3 (wejście od strony Kościoła Mariackiego)
31-042 Kraków
map zobacz na mapie
call (12) 424 46 03     link www.muzeum.krakow.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. mieści się na pierwszym piętrze Sukiennic – wejście od strony Kościoła Mariackiego. Ekspozycję malarstwa z końca XVIII i XIX w. (w tym monumentalne płótna Jana Matejki) uzupełnia wystawa rzeźby.

Muzeum dostępne jest dla wózków dziecięcych i inwalidzkich – przy wejściu brak schodów, winda zatrzymuje się na parterze, przy wejściu do sal muzealnych oraz przy kawiarni Cafe Szał (tu także znajdują się toalety, w tym dla niepełnosprawnych). Szatnia (obowiązkowa) na półpiętrze - nie możemy się tu dostać windą, do pokonania trudne dla wózków zaokrąglone schody. W szatni zostawiamy odzież wierzchnią oraz plecaki (także nosidła dla dzieci na plecy- poruszając się po muzeum nie możemy nosić nic na plecach, by nie potrącić eksponatów). Możemy natomiast mieć dziecko z przodu w chuście lub nosidełku.

W poniedziałki zamknięte. Pn. – Czw. 10-18, Pt. – Sb. 10 -20, Nd. 10 - 18. Taras i Cafe Szał otwarte codziennie 10 – 20 (taras zamknięty w okresie zimowym). Możliwość wypożyczenia audioprzewodnika. W sklepiku muzealnym przy wejściu dostępne są wydawnictwa Muzeum Narodowego w Krakowie – także przewodniki dla starszych dzieci, w tym po galerii w Sukiennicach Dobry trop!.

W oddziałach Muzeum Narodowego organizowane są zajęcia dla dzieci w różnym wieku aktualny program. Istnieje też możliwość organizacji urodzin połączonych warsztatami – temat i forma do wyboru.

W pobliżu wiele punktów gastronomicznych, sklep spożywczy. Najbliższe przewijaki – w muzeum Podziemia Rynku pod Sukiennicami, Kamienicy Szołayskich (pl. Szczepański).
Autor: marfusza
Data dodania:2013-01-29


comments powered by Disqus
cancel