Ogród Doświadczeń im Stanisława Lema

Al. Pokoju 68 (Park Lotników - Nowa Huta)
31-580 Kraków
call (12) 346 12 85    link www.ogroddoswiadczen.pl

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Najbliższe przystanki MPK:M1 Al. Pokoju

Parking na terenie zaprzyjaźnionego Centrum Handlowego M1.

Sieć WIFI dostępna dla każdego odwiedzającego Ogród.


Jest to Ogród mieszczący się na terenie Parku Lotników, z interaktywną, plenerową ekspozycją prawie sześćdziesięciu instalacji edukacyjnych przybliżających prawa fizyki.

Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również, bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.

Ogród został stworzony raczej dla dzieci ze starszej grupy wiekowej, jednak także młodsze maluchy nie powinny się tam nudzić.

Malcowi z pewnością spodobają się zwierciadła, obrotowe tarcze z kolorami, dzwony rurowe, w które do woli będzie mógł uderzać pałeczką, gongi, ksylofony, ścieżka fakturalna (ścieżka z różnego rodzaju kamyków, materiałów po której chodzimy w skarpetkach) a także rura głosowa (stojąc przy rurze słyszymy bardzo dobrze głos osoby sporo od nas oddalonej - taka zabawa w telefon).

Ogród jest głównie w słońcu, zacienionych miejsc jest niewiele - jednak są.

Na terenie Ogrodu ławeczki, na których można odpocząć.


Ścieżki to szerokie alejki z kostki brukowej, niektóre urządzenia znajdują się w zatoczkach wypełnionymi drobnymi kamyczkami (może być trudno podjechać pod nie wózkiem), takich urządzeń jest 11 a instalacji na ogrodzie jest ponad 60.

Na terenie Ogrodu brak punktów gastronomicznych i sklepu. Najbliższy sklep i restauracje w Centrum Handlowym M1 (po drugiej stronie Alei Pokoju). Dlatego przed wejściem warto zaopatrzyć się dla malucha w mały prowiant i picie (zwłaszcza, że w bliskim sąsiedztwie znajduje się piękny Park Lotników Polskich z placem zabaw).

Ogród oprócz doświadczeń organizuje również urodziny oraz ogrodowe warsztaty dostosowane do wieku uczestników. Na terenie Ogrodu Doświadczeń znajduje się "Planetarium Kino Sferyczne", w którym odbywają się seanse o różnorodnej tematyce.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel