Pracownia i Muzeum Witrażu

Al. Krasińskiego 23 (naprzeciwko Kina Kijów)
31-111 Kraków
call 512 937 979    link http://muzeumwitrazu.pl/

check_circle  W pomieszczeniu
Najbliższe przystanki: Cracovia, Muzeum Narodowe.

Muzeum Witrażu zaprasza dzieci w szczególności na “Sobotnie poranki witrażowe”. Zajęcia zaczynają się w każdą sobotę o 11:30 zwiedzaniem z przewodnikiem funkcjonującej pracowni. Dzieci zapoznają się z takimi pojęciami jak żywe muzeum, warsztat, witraż. Podczas zwiedzania obserwują mistrzów przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty (harmonogram dostępny na stronie internetowej muzeumwitrazu.pl ). Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 12:15.

W inne dni zapraszamy do zwiedzania rodziny z dziećmi. Pracownia i Muzeum Witrażu są czynne od wtorku do soboty od 12:00 do 18:00. Zwiedzanie w języku polskim rusza o: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 i 17:30. Zwiedzający mogą obserwować proces powstawania witraży bezpośrednio nad głowami artystów i rzemieślników.

Pracownia i Muzeum Witrażu mieszczą się w historycznej kamienicy z początku XX w. zbudowanej specjalnie dla potrzeb pracowni witraży. Wszystkie zachowane meble i wyposażenie są oryginalne. Szlak zwiedzania biegnie przez dwa piętra, bez windy, kamienica nie jest przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych, po wnętrzach nie da się też poruszać z wózkami (można je zostawić w muzealnej kawiarni).

W muzeum znajduje się sklepik z pamiątkami - ręcznie wykonanymi witrażykami oraz kawiarnia.


Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel