feed Po odnowieniu Park Bednarskiego zyskał większy plac zabaw, siłownię i leżaki. Wyszło naprawdę dobrze!

Powstały na terenie dawnego, średniowiecznego kamieniołomu Park Wojciecha Bednarskiego to zielona perełka dzielnicy Podgórze. Do niedawna nieco zaniedbywany, obecnie po remoncie zyskał nowe oblicze!

Co zmieniło się w Parku Bednarskiego?

Jedna z głównych zmian zapewne ucieszy najmłodszy - to nowy plac zabaw z dużą zjeżdżalnią! Rodziców przede wszystkim zwrócą uwagę, że plac zabaw znajduje się w innym miejscu - poprzednio był to odsłonięty plac, mocno nasłoneczniony, w letnie słoneczne dni nie sposób było z niego korzystać! Obecnie plac zabaw powstał "pod drzewami" - tu maluchy nawet podczas upałów znajdą błogi cień. 

Dawny plac zabaw w Parku Bednarskiego, zdjęcie zrobione wcześnie rano
Obecny Plac zabaw - Park Bednarskiego

Nowe oblicze zyskały niektóre z parkowych alejek, powstały miejsca odpoczynku, leżaki, a także siłownia:

Siłownia
Leżaki

Budki lęgowe

Odwiedzając park warto zabrać ze sobą lornetkę - mieszka tu wiele gatunków ptaków! W zawieszonej przy placu zabaw budce zamieszkały sikorki, idąc do siłowni znajduje się też duża budka dla puszczyka. Wiele ciekawostek o ptakach dla dzieci oraz ich odgłosy znajdziecie w naszej autorskiej aplikacji "Poznajemy ptaki".

Budka lęgowa w Parku Bednarskiego
Aplikacja "Poznajemy ptaki"

Pracownia Pana Twardowskiego

Nazwa kamieniołomu, na terenie którego znajduje się park to "Szkoła Twardowskiego". Związana jest z legendą według której Twardowski miał tu swoją pracownię alchemiczną. 

Pan Twardowski

Pan Twardowski

Dawno temu żył w Krakowie czarnoksiężnik – Jan Twardowski. Wiedział, że z pomocą diabła będzie miał większą moc do czaró ...

Więcej o parku przeczytacie w naszym artykule:

Park im. Wojciecha Bednarskiego

Park im. Wojciecha Bednarskiego

Park położony w dzielnicy Podgórze ...

Autor:
Data dodania:
cancel