face Saksonia
Miejscowość: Hřensko, Königstein w pobliżu: Dresden
Kraj: Niemcy   
region: 

Wycieczka dla osób lubiących aktywny wypoczynek i piękne widoki. Jej główną zaletą są proste, zabezpieczone i dostosowane pod turystów szlaki. Widoki bajeczne! Miejsce jest idealne na rodzinną wycieczkę. Niestety oprócz parku miniatur w miejscowości Königstein nie znaleźliśmy takich typowych atrakcji dla dzieci, miejsc zabaw itp. Dziecko jednak czerpało radość z częstych przepływów promem, zwiedzania największej Twierdzy w Europie, wrzucania kamyków do rzek itp.

Czas trwania: 5 dni

Wiek dziecka: 3 lata

Dojazd PKP (z Wrocławia):

Z Wrocławia mamy bezpośredni pociąg do Dresden (pociągi międzynarodowy).


Noclegi: 4 noce w miejscowościach Königstein, Kurort Rathen.

My spaliśmy w Ferdinands Homestay. Osobom planującym wyjazd bez samochodu polecam nocleg niedaleko stacji PKP, gdyż pociągi pomiędzy miejscowościami jeżdżą często, krótko, są wygodne i przyjazne dla pasażerów (na tablicach wyświetla się następny przystanek, we wszystkich, którymi jechaliśmy były specjalne miejsca dla osób z rowerami i wózkiem dziecięcym). Okoliczne miasteczka i atrakcje są bardzo dobrze skomunikowane.

My chcąc zwiedzić czeską część Saksonii wykupiliśmy 2 noclegi w miejscowości Hřensko w Czechach (zaraz przy granicy z Niemcami), jednak nie polecamy takiego rozwiązania. Miasteczko bowiem składa się z ulicy i deptaku wzdłuż ulicy (rozdzielonych rzeką Kamienice). Po deptaku tym też jeżdżą samochody. Po bokach zaś są strome, wysokie skały. Z dzieckiem nie ma więc możliwości swobodnego pospacerowania wieczorem, miejsca, gdzie mogłoby się pobawić. Bardziej polecamy nocleg w Niemieckiej części tego regionu np. w przepięknym, małym miasteczku Königstein (komunikacja z Czechami jest bardzo dobra - rano i wieczorem jest niemiecki bus z Niemiec do Czech, zawsze można też wsiąść w pociąg, który jeździ kilka razy na godzinę, a potem przepłynąć promem) lub w innych Czeskich miasteczkach.

Przydatne informacje:
W Niemczech warto mieć przy sobie drobne. Kas biletowych w zasadzie nie ma, bilety kupujemy w automatach, największy nominał jaki przyjmuje automat to 20 Euro. Automaty znajdują się na dworcach i w pociągach. Bilet można zakupić również u konduktora, jednak jest wtedy droższy.

Często są też bilety łączone np. płynąc promem możemy kupić bilet razem na prom i pociąg.

Promy pływają z tego co pytaliśmy do godz 22 i podpływają, jak tylko ktoś podejdzie, więc nie czekamy na nie długo.

Przydatne linki:
Strona niemieckich kolei
Strona z rozkładem autobusów z Niemiec do Czech(autobus ten jedzie do Czech, następnie cały dzień krąży rozwożąc ludzi pomiędzy szlakami w Czechach a potem wieczorem wraca do Niemiec)
Strona miasteczka Kurort Rathen


ZWIEDZILIŚMY:

Przełom rzeki Kamienice w Czechach
klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu

Brama Pravčicka w Czechach
klikając w zdjęcie przejdziesz do opisuBastei (Niemcy)
klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu
Twierdza Königstein (Niemcy)
klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu

Powiększ mapę Saksonia

Trasy Przełom rzeki Kamienice i Brama Pravčicka udało nam się zrobić jednego dnia. Córka była wtedy pełna energii - przeszliśmy kanion, potem busem podjechaliśmy kawałek do szlaku czerwonego prowadzącego pod bramę. Tam na werandzie dziecko nam zasnęło, więc nabrało sił na zejście na dół. Jednak warto mieć ten drugi dzień w zapasie, jeśli chcemy zobaczyć oba miejsca - a naprawdę warto.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Niemcy


Wczytuję komentarze ...
cancel