Poleski Park Narodowy

Miejscowość: Urszulin

Szukacie ciszy, spokoju, słonecznych łąk, a może leśnego cienia? Poleski Park Narodowy zaprasza!

Poleski Park Narodowy: informacje praktyczneDowiedzieliśmy się od pracownika parku, że najlepszy czas na odwiedzenie parku pod kątem liczby komarów to maj, kiedy jest ich znacznie mniej niż w pozostałe ciepłe miesiące. Park zlokalizowany jest na terenach podmokłych oraz torfowiskach, więc dobrze jest wyposażyć się w odpowiednie preparaty ochronne, czy też moskitiery do wózków dla dzieci, tak aby komary były mniej dokuczliwe.

Wstęp na teren poszczególnych ścieżek (dydaktycznych, rowerowych i pieszych) jest płatny. Jedna ścieżka: bilet normalny 6 zł, bilet ulgowy 3 zł. Można również zakupić bilety jednodniowe lub trzydniowe. W tym roku (2019 r.) w cenniku pojawił się również bilet tygodniowy, który przy dłuższym pobycie jest zdecydowanie najlepszą opcją, bilet normalny – 20 zł, bilet ulgowy 10 zł. Bilety można zakupić w Dyrekcji Parku w Urszulinie, Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu, u pracowników Parku, których można spotkać przy wejściu na teren ścieżek oraz przez internet – dokonując przelewu (w tytule wpisując datę, nazwę ścieżki, szczegóły na stronie Parku). Ścieżka Czahary jest bezpłatna jeszcze przez najbliższe lata, gdyż powstała ze środków UE.

Przed wybraniem się na konkretną ścieżką trzeba sprawdzić na stronie parku, czy jest ona dostępna dla rowerów, gdyż niektóre ścieżki mają wąskie kładki z mostkami, na których poruszanie się na rowerze nie jest możliwe.

A co warto zobaczyć w Poleskim Parku Narodowym?
Opisaliśmy dla Was atrakcje Poleskiego Parku Narodowego:Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Dyrekcji Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie


Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu - wraz ze ścieżką edukacyjną "Żółwik" i ścieżką przyrodnicza "Spławy"

Polecamy też trasy w Poleskim Parku Narodowym:Ścieżka rowerowa Mietiułka


Ścieżka przyrodnicza Perehod

Więcej na stronie PPN: www.poleskipn.pl

Jeśli byliście już w Poleskim Parku Narodowym napiszcie nam koniecznie o swoich doświadczeniach! Przeczytajcie też jak wyglądała nasza

rodzinna wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego!

PS. Żubr Pompik też odwiedził Polesie:


Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Polesie


Wczytuję komentarze ...
cancel