Bulwary nad Wisłokiem

Miejscowość: Rzeszów

check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń
check_circle  Drogi asfaltowe
check_circle  Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Ścieżki dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Dobry asfalt do jazdy na rolkach
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Plac zabaw dla dzieci
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Wygodne zaparkowanie samochodu
check_circle  Ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Szeroką asfaltową alejką (ze ścieżka rowerową) możemy spacerować lewym brzegiem od Mostu Lwowskiego aż do Zalewu i Zwięczycy (łącznie ok. 6 km w jedną stronę) lub prawą stroną – również od Mostu Lwowskiego do Jeziora Żwirownia – tu brak asfaltowej ścieżki na odcinku Most Zamkowy – kładka pieszo-rowerowa (łącznie ok. 4,5 km w jedną stronę). Zapraszamy do zapoznania się z opisami tras spacerów nad Wisłokiem:”Pętla”, „Prawy brzeg” i „Lewy brzeg”.

Spacerując brzegiem rzeki możemy opowiedzieć dzieciom legendę o tym jak Wisłok uratował królową Jadwigę lub autentyczną opowieść o sądzie na czarownicach.

Alejki znajdują się głównie w słońcu, świetnie nadają się dla wózków, małych rowerzystów i rolkarzy. Najciekawszy odcinek na spacery z bobasem bulwarami nad Wisłokiem to Park Kultury i Wypoczynku z ciekawym placem zabaw. Duży plac zabaw znajdziemy też nad Zalewem. Pozostałe atrakcje bulwarów to możliwość karmienia kaczek i łabędzi (brzegi dość strome, łagodniejsze nad Zalewem), kolorowe studzienki z graffiti koło Mostu Zamkowego, możliwość spotkania konnej policji i ziemny rowerowy tor przeszkód na Olszynkach oraz Centrum Zabaw Fantazja w hali na Podpromiu.

Toaleta toi-toi znajduje się w Parku Kultury i Wypoczynku i nad Zalewem.

Wygodny parking - np. koło hali na Podpromiu.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Rzeszów


Wczytuję komentarze ...
cancel