Szlakiem krasnali - Wrocław

Miejscowość: Wrocław
region: 
łatwa - trasa dostpna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
stroller  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
shopping_cart  Sklep w pobliżu

Jedną z największych atrakcji Wrocławia dla małych podróżników są wrocławskie krasnale. Świetną zabawą okazuje się ich tropienie – krasnali jest co najmniej 260 i ciągle przybywają nowe! Można je spotkać wszędzie, choć większość z nich ma swój dom w centrum miasta.

Zamieszkują place, parki, miejskie deptaki i inne zakątki. Czasem znaleźć je można w zupełnie nieoczekiwanych miejscach, na przykład na dachu tramwaju jeżdżącego po mieście. Krasnale mają swoje uczelnie, domy kultury, urzędy miejskie, a także prywatne firmy - lodziarnie, sklepy z butami, baseny, liczne kawiarnie i restauracje.

Noszą często humorystycznie brzmiące imiona. Jeden z banków ma swoje żartobliwie nazywane Bankomatki (Bankomatnika, Czipusia, Pinka), Krasnal Wiesiek zamieszkuje parapet sekretariatu prezydenta, a Szoł Mastgołonia spotkamy pod Teatrem Capitol. Z kolei ogród Zoologiczny jest domem dla Hipoczyściciela, który zamieszkuje okolice wybiegu dla hipopotamów. Pierwowzorem tego ostatniego jest lekarz Armii Czerwonej Vladimir Petrovich Polonsky, który uratował od śmierci poranionego hipopotama w Koenigsberdzkim Zoo.

Krasnale znajdują się na zewnątrz, więc można ich szukać, kiedy dusza zapragnie, niezależnie od pory dnia i roku. Każdy może sobie ułożyć swoją własną krasnalową trasę. W punktach informacji miejskiej kupić można przydatną mapkę, która pomaga tropić krasnale.

Informacje praktyczne: oficjalny serwis miejski, poświęcony krasnalom - www.krasnale.pl Znaleźć tu można praktyczną mapkę, ciekawostki o krasnalach, kolorowanki i gry, można też samodzielnie dodać opis i zdjęcia napotkanego w mieście liliputa.

Krasnale doczekały się też swojego festiwalu, który od pięciu lat, jesienią odbywa się we Wrocławiu. Latem organizowane są także bezpłatne wycieczki dla dzieci krasnalowym szlakiem.

Szukanie krasnali - Wrocław
Szukanie krasnali - Wrocław
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Wrocław


Wczytuję komentarze ...
cancel