Mielno - Leśna Pętla Przygód i Tajemnic

w pobliżu: Mielno
max 27 m min 3 m
straighten 2.7km
timer 51min
north_east 73m
south_east 72m
średnia - trasa dla młodych wędrowników, możliwe strome podejścia
terrain  Nachylenia terenu
beach_access  Trasa w cieniu
shopping_cart  Sklep w pobliżu

Leśna ścieżka przygód i tajemnic to ciekawy pieszy szlak przyrodniczy i edukacyjny dla dzieci znajdujący się niedaleko centrum Mielna, przy drodze rowerowej R10 w kierunku Ustronia. Ścieżka prowadzi nas gęstym lasem, w cieniu drzew - może być ciekawą propozycja na spędzenie południa słonecznego. Na ścieżce punkty na zabawę i rodzinny odpoczynek.

Leśna ścieżka przygód i tajemnic

To nie tylko leśny spacer, ale także mnóstwo wiedzy o tutejszym regionie i przyrodzie w ciekawej, przystępnej dla dzieci formie. Każdy punkt ścieżki to okazja do zatrzymania się, ciekawych zdjęć oraz przyjrzenia się bliżej otaczającej nas przyrodzie.

  • cała pętla ma ok. 2,8 km 
  • ścieżka jest mocno zacieniona 
  • ścieżka terenowa, nie nadaje się pod wózek
Leśna ścieżka przygód i tajemnic w Mielnie
Leśna ścieżka przygód i tajemnic w Mielnie

Początek szlaku

Wejście na pętle zaczyna się przy ul. 1-ego Maja w Mielnie, niedaleko POLOmarketu, jednak na trasę można tak naprawdę wejść w dowolnym momencie, całą mapkę szlaku i punktów możecie pobrać w wersji pdf ze strony miasta Mielno MAPA Leśna ścieżka przygód i tajemnic

Początek pętli
Początek pętli
Początek szlaku przy ulicy 1-ego Maja w Mielnie
Początek szlaku przy ulicy 1-ego Maja w Mielnie
Mapa ścieżki
Mapa ścieżki

Czas na leśną przygodę!

Ścieżka jest  połączeniem leśnego spaceru z odkrywaniem - na ścieżce przygotowane zostały atrakcje terenowe (wspinanie się po pieńkach), miejsca odpoczynku oraz przystanki edukacyjne. To wszystko sprawia, że monotonny czasem spacer po lesie dla dzieci zmienia się w odkrywczą przygodę.

Leśny spacer
Leśny spacer
Przeszkody terenowe
Przeszkody terenowe
Łódka
Łódka
Poznajemy mech
Poznajemy mech

Co zobaczymy na szlaku?

1. Ogromne szyszki!

Kilka leśnych przystanków poświęconych jest szyszkom różnych drzew iglastych. Znajdziemy tu wyrzeźbione duże okazy szyszek - możemy porównać czym się różnią.

Rzeźby szyszek
Rzeźby szyszek

2. Bunkry 

Na trasie znajdują się również dwa bunkry z czasów II wojny światowej. Można było na nie wyjść. Jest to też miejsce odpoczynku

3. Grodziska

Jednym z punktów trasy są grodziska – kopce, które są pozostałością po średniowiecznych grodach. Osady otoczone wałami i fosą budowano na Pomorzu już w epoce brązu, wiele z nich zostało wzniesionych w okresie wczesnego średniowiecza, gdy te tereny zamieszkiwali głównie Słowianie. Na trasie znajduje się punkt widokowy na kopce będącymi dawnymi grodziskami, możemy tu też zobaczyć rekonstrukcje grodziska.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Morze - zachód


Wczytuję komentarze ...
cancel