Mielno - Leśna Pętla Przygód i Tajemnic
w pobliżu: Mielnobeach_access Trasa w cieniu
shopping_cart Sklep w pobliżu
Leśna ścieżka przygód i tajemnic to ciekawy pieszy szlak przyrodniczy i edukacyjny dla dzieci znajdujący się niedaleko centrum Mielna, przy drodze rowerowej R10 w kierunku Ustronia. Ścieżka prowadzi nas gęstym lasem, w cieniu drzew - może być ciekawą propozycja na spędzenie południa słonecznego. Na ścieżce punkty na zabawę i rodzinny odpoczynek.
Leśna ścieżka przygód i tajemnic
To nie tylko leśny spacer, ale także mnóstwo wiedzy o tutejszym regionie i przyrodzie w ciekawej, przystępnej dla dzieci formie. Każdy punkt ścieżki to okazja do zatrzymania się, ciekawych zdjęć oraz przyjrzenia się bliżej otaczającej nas przyrodzie.
- cała pętla ma ok. 2,8 km
- ścieżka jest mocno zacieniona
- ścieżka terenowa, nie nadaje się pod wózek
Początek szlaku
Wejście na pętle zaczyna się przy ul. 1-ego Maja w Mielnie, niedaleko POLOmarketu, jednak na trasę można tak naprawdę wejść w dowolnym momencie, całą mapkę szlaku i punktów możecie pobrać w wersji pdf ze strony miasta Mielno MAPA Leśna ścieżka przygód i tajemnic
Czas na leśną przygodę!
Ścieżka jest połączeniem leśnego spaceru z odkrywaniem - na ścieżce przygotowane zostały atrakcje terenowe (wspinanie się po pieńkach), miejsca odpoczynku oraz przystanki edukacyjne. To wszystko sprawia, że monotonny czasem spacer po lesie dla dzieci zmienia się w odkrywczą przygodę.
Co zobaczymy na szlaku?
1. Ogromne szyszki!
Kilka leśnych przystanków poświęconych jest szyszkom różnych drzew iglastych. Znajdziemy tu wyrzeźbione duże okazy szyszek - możemy porównać czym się różnią.
2. Bunkry
Na trasie znajdują się również dwa bunkry z czasów II wojny światowej. Można było na nie wyjść. Jest to też miejsce odpoczynku
3. Grodziska
Jednym z punktów trasy są grodziska – kopce, które są pozostałością po średniowiecznych grodach. Osady otoczone wałami i fosą budowano na Pomorzu już w epoce brązu, wiele z nich zostało wzniesionych w okresie wczesnego średniowiecza, gdy te tereny zamieszkiwali głównie Słowianie. Na trasie znajduje się punkt widokowy na kopce będącymi dawnymi grodziskami, możemy tu też zobaczyć rekonstrukcje grodziska.
Data dodania: 2022-08-07
Wiecej w regionie Morze - zachód
o łącznej długości 155 km