Błędne Skały

Miejscowość: Karłów w pobliżu: Kudow Zdrój
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
warning  Utrudnienia dla rodziców z maluchem w nosidełku
beach_access  Trasa w cieniu
directions_bus  Możliwy dojazd busem lub autobusem
wc  Toaleta na trasie
Dojazd:
Dla rodziców młodszych dzieci:
możemy również podjechać pod sam punkt kasowy (parking płatny) bezpośrednio przy parku - ruch do tego parkingu jest wahadłowy a kierunek jazdy zmienia się co pół godziny. O pełnych godzinach przez 30 minut odbywa się wjazd na parking, potem przez pół godziny zjazd. Warto więc mieć w zanadrzu jakąś zabawkę dla dzieci, gdyby okazało się, ze musimy chwilę poczekać.

Dla rodziców starszych dzieci: dolny parking - znajduje się na drodze nr 387 pomiędzy Kudową - Zdrój a Karłowem - stąd do parku jest ok 4 km

PKS-em dojedziemy pod parking dolny (ok. 4 km pod górę do Błędnych Skał).

Z dolnego parkingu do Błędnych Skał prowadzi ciekawa ścieżka przyrodnicza z tablicami informacyjnymi. Trasa jest dobrze oznakowana (zielonym liściem klonu na białym tle). Po drodze mijamy torfowiska przez które przechodzimy po drewnianych kładkach. Długość ścieżki to 4,5 km.

Mapa z zaznaczonym górnym parkingiem MAPA

Aktualne ceny biletów wstępu oraz niezbędne informacje znajdziemy również na stronie Parku Narodowego Gór Stołowych

Czas przejścia skalnego labiryntu to ok 30 min.

Z tego powodu trasa jest idealna dla rodziców z młodszymi dziećmi.

Ruch na trasie jest jednokierunkowy - trudno będzie nam zawrócić.

Trasa jest nieprzejezdna dla wózków.

Przy kasach możliwość skorzystania z toalety

Niektóre przejścia są naprawdę ciasne
(miejscami szerokość przejścia wynosi zaledwie kilkadziesiąt centymetrów), niemożliwe jest przejście ich z nosidełkiem, większym plecakiem lub z maluszkiem w chuście (przy dwójce rodziców można wyjąć malca z chusty i podać go sobie przez przejście). Problem na trasie będą miały również osoby z większą tuszą.

Ze względu na znaczne zacienienie pomiędzy skałami temperatura nawet w lecie jest tu niższa (śnieg też utrzymuje się znacznie dłużej) - warto mieć przy sobie dodatkową bluzę dla siebie i maluchów.

Skalny labirynt to wspaniała atrakcja i wyzwanie dla dzieci i doskonały pomysł na rodzinna wycieczkę. Jednak jest to również miejsce, gdzie stosunkowo łatwo się zgubić - proponujemy więc na wszelki wypadek założenie dziecku na rączkę opaski z nr telefonu rodzica.

Na terenie Błednych Skał znajduje się punkt widokowy, na platformie o nazwie "Skalne Czasze". Widać stąd Szczeliniec a przy dobrej widoczności także Karkonosze.

Autor zdjęć: mocar

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Góry Stołowe


Wczytuję komentarze ...
cancel