ZOO Wrocław i Afrykarium
ul. Wróblewskiego 1-551-618 Wrocław
check_circle Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle Sklep w pobliżu
check_circle Dojazd komunikacją miejską
check_circle Możliwość skorzystania z toalety
check_circle Przewijak dla niemowląt
check_circle Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle Atrakcje dla dzieci
Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, założony w 1865 jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich -stąd przepiękna architektura zabytkowych pawilonów!:


Ważna uwaga: wybór terminu - koniecznie weźcie pod uwagę, że zoo jest bardzo popularnym miejscem. Mimo wielkiego terenu w dni wolne od pracy, weekendy i święta bywa bardzo tłoczno: będziecie czekać nie tylko w kolejce do Afrykarium (nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji), do toalet, punktów gastronomicznych, ale także tłoczyć się niewielkich pawilonach czekać na miejsce przy szybie... (np. Terrarium, Pawilonie Człekokształtnych, czy Pawilonie Madagaskaru). Może warto poświęcić dzień urlopu i wybrać się w dzień roboczy?

CO NAJBARDZIEJ PODOBAŁO NAM SIĘ WE WROCŁAWSKIM ZOO?
1. Oczywiście AFRYKARIUM, czyli pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie poświęcone faunie jednego kontynentu - Afryce. Afrykarium, podzielone na sekcje geograficzne jest doskonałą alternatywą na zimne i deszczowe dni, mieści się bowiem pod dachem - zachwycą się nim zarówno mali, jak i duzi goście zoo:

Fot. Olga Płuciennik

Fot. Olga Płuciennik
Wspaniałą atrakcją są ogromne przeszklone akwaria, w których z bliska (a nawet ponad głowami) obserwować można egzotyczne ryby (płaszczki, rekiny) i ssaki – afrykańskie manaty, czy hipopotamy, a także piranie i pingwiny.

UWAGA PRAKTYCZNA: w pawilonie Afrykarium jest ciepło, a w hali dżungli wręcz upalnie! Nawet w chłodny dzień pamiętajcie o krótkich rękawkach! Kurtki możemy zostawić w płatnej szatni przy wejściu, jednak w czasie zwiedzania będzie możliwość wyjścia na taras widokowy nad pingwinami i kotikami - i tu kurtki znowu mogą być potrzebne.
W Arfykarium znajduje się też restauracja, lodziarnia, sklep z pamiątkami, toaleta z przewijakiem.
2. ODRARIUM - ekspozycja fauny i flory czterech odcinków Odry - górnej, środkowej, starorzecza oraz dolnej.

Możemy tu także zajrzeć "pod wodę" oraz wypróbować działanie "mini hydroinzynierii":

3. Strefa "ZWIERZĘTA EUROPEJSKIE" - czyli duże wybiegi dla wilków, żubrów, rysi i niedźwiedzi. Te najbliższe nam zwierzaki bywają pomijane w rodzimych ogrodach zoologicznych - tu nie dość, że mają dużo miejsca, możemy je obserwować z dołu, lub z góry (tarasy widokowe - wejście po schodach) to dodatkowo towarzyszą im ciekawe tablice informacyjno-edukacyjne - np. quiz: co wiesz o wilku?


4. ...i wiele innych atrakcji: mini-zoo, gdzie możemy karmić zwierzęta gospodarskie, rancho - przejażdżki na kucykach czy park linowy (dodatkowe opłaty!).

Z informacji praktycznych:
Mankamentem jest wysoki koszt jednorazowego biletu – najbardziej opłaca się kupić bilet roczny, który pozwala na nieograniczoną liczbę wejść.
Gastronomia - punktów gastronomicznych jest sporo: np. przy bramie, w Afrykarium, przy wybiegu lwów, w terrarium. Oferta jest różnorodna: od lodów i fast-foodów, przez dania barowe po pożywne obiady.
Parkingi - w najbliższej okolicy ZOO znajduje się płatny parking przy ul. Kopernika vis a vis Głównego Wejścia do zoo.
W sezonie wiosenno-letnim otwarte jest też wejście od strony Odry, tuż przy kładce, przez którą można np. w 15 min. dojść do Hydropolis, a w 30 min, na Rynek.
Zwiedzanie z wózkiem - cd.
W zoo ścieżki co do zasady są szerokie i utwardzone, czasami wysypane kamyczkami wtedy z wózkiem jest nieco trudniej. Kłopoty pojawiają się w pawilonach, zwłaszcza tych starszych. Pawilon małp człekokształtnych - schody przy wejściu i wyjściu, w środku wysypany korą. Terrarium i motylarnia schody przy wejściu, dalej na parterze ok, wejście na piętro do motylarni tylko schodami, brak windy. Akwarium - wejście z jednej strony 3 schodki, z drugiej płaski przejazd z małym progiem, w środku ok. Afrykarium dostosowane do potrzeb os niepełnosprawnych i z wózkami (windy i podnośniki) jest tam jednak sporo schodów, a przy windach i podnośnikach są kolejki z uwagi na duże zainteresowanie ekspozycją.
ZAKAZ wprowadzania psów, poruszania się na rowerach i hulajnogach (trzeba zostawić przy wejściu)
Data dodania: 2019-05-02
Wiecej w regionie: Wrocław
directions_walk Trasy (3)
o łącznej długości 2 km
o łącznej długości 2 km
local_florist
Przyroda (2)
account_balance Miejsca (7)
edit O regionie (4)

Zmień region
Wczytuję komentarze ...