Zespół pałacowo-parkowy w Krokowej

Zamkowa 1
84-110 Krokowa
call 669 790 700    link zamekkrokowa.pl/

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd busem lub autobusem
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Plac zabaw
Krokowa to niewielka miejscowość na Pomorzu - watro zajrzeć tu w czasie pobytu na wybrzeżu. Prowadzi tu ścieżka rowerowa starym nasypem kolejowym ze Swarzewa (ok. 17 km, asfaltowa nawierzchnia, przystanki i tablice informacyjne na byłych przystankach kolejowych, dobrze oznakowane przejazdy przez drogi publiczne).

Główna atrakcja to zespół pałacowo-parkowy rodu von Krockow W odnowionym pałacu mieści się hotel i restauracja. Park jest dostępny dla wszystkich - atrakcja to fosa z ptactwem wodnym, mostkami i domkami dla ptaków. Wśród wysokich drzew, starych drzew nawet w upalny dzień znajdziemy sporo cienia. Alejki raczej ziemne, ale przejezdne dla wózków.

Warto wstąpić do niewielkiego Muzeum Regionalnego - przy parku, obok kościoła. Znajdują się tu regionalne eksponaty i wystawy czasowe. Organizowane są spotkania i warsztaty dla dzieci (np. czytanie bajek). Sale dostępne dla wózków, przyjazny personel (dzieci dostały kredki i kartki do rysowania i mini-figurki aniołków na pamiątkę). W muzealnym sklepiku książeczki z regionalnymi legendami. W muzeum można umówić się na zwiedzanie z przewodnikiem zamku i parku (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Możliwość skorzystania z toalety.

W pobliżu parku (przy drodze w kierunku Wejherowa) znajduje się spory plac zabaw, ogrodzony.

Polecamy restaurację "U Luizy" (przy skwerku w centrum, nr tel 512 476 999) - krzesełko do karmienia niemowląt, zabawki dla dzieci, miła atmosfera. Przewijak znaleźliśmy w przychodni na ul. Żarnowieckiej - dostępny w godzinach otwarcia ośrodka zdrowia.

Odwiedzając Krokową warto zapoznać się z barwną postacią Luizy von Krockow i fragmentami jej pamiętników - dostępne np. na stronie www restauracji "U Luizy".


Pałac – obecnie hotel i restauracja
na parkowych ścieżkach i przy mostkach można spotkać pojedyncze stopnie, ale zazwyczaj można je ominąć wybierając inną drogę


plac zabaw (przy drodze na Wejherowo)


restauracja „U Luizy”
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Morze - wschód


Wczytuję komentarze ...
cancel