Zapora i Elektrownia Wodna w Niedzicy

Niedzica-Zamek -
34-441 Niedzica
call 519 337 106     link www.niedzica.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety

Elektrownia Wodna w Niedzicy to najwyższa zapora ziemna w Polsce. Możemy się po niej przespacerować, ale także zwiedzić elektrownię z dziećmi i "na żywo" opowiedzieć maluchom jak powstaje prąd! Możemy zobaczyć halę maszyn, generatory, nastawnię z setkami mrugających światełek, przełączników i monitorów.

W tym celu należy wcześniej zarezerwować sobie telefonicznie wejście z przewodnikiem (nr tel. 519 337 106). Zwiedzanie odbywa się w grupach - osoby indywidualne mogą dołączyć do grupy. Zwiedzanie trwa około 1 godziny (zwiedzanie ogólne) lub około 2 godzin (zwiedzanie szczegółowe).

Przy wejściu trzeba mieć ze sobą dowód osobisty (wpisać dane na listę dla ochrony obiektu), bagaże zostawić przy wejściu - z dzieckiem w nosidle nie ma problemu, wózek i tak nie przejedzie po licznych schodach.

Wewnątrz jest dość wilgotno, głośno i odczuwa się lekki drgania (jeżeli akurat pracują generatory) - nie wszystkie dzieci będą się tu czuć komfortowo.

Zaparkować możemy tuż przy elektrowni lub nad zaporą w pobliżu Zamku Dunajec w Niedzicy. Przejście od budynku elektrowni na zaporę tylko po schodach bez podjazdów (lub dookoła, wzdłuż ulicy po chodniku). Przy zaporze sezonowe punkty gastronomiczne oraz całoroczna Cafe Turbinka (napoje, słodycze, wc). Więcej restauracji i kawiarni znajdziemy w pobliżu zamku.

Widok z zapory w Nidzicy

Trakt spacerowy na zaporze w Nidzicy z widokiem na zamek

Zapora w Nidzicy


Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Pieniny


Wczytuję komentarze ...
cancel