Zamek Tenczyn w Rudnie

Rudno 1
32-065 Rudno
call 784 412 561    link www.facebook.com/ZamekTenczyn/

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Parking

Zamek Tenczyn w Rudnie - dojazd:

Zamek Tenczyn położony jest 24 km od Krakowa na zachód, niedaleko Krzeszowic. Przy samym zamku znajduje się płatny parking (dojazd od strony wsi Rudno). Oprócz niego, u podnóża zamku istnieje darmowy, leśny parking. Z płatnego parkingu podejście jest wygodne, idzie się płaską drogą. Z leśnego parkingu musimy wejść na Górę Zamkową (niebieski szlak) - podejście jest strome. Przy parkingu leśnym znajdziemy ławki.


Leśny szlak do zamku Tenczyn w Rudnie

Odnowione ruiny Zamku Tenczyn

Ruiny zamku położone są na szczycie wzniesienia (Góra Zamkowa 411 m n.p.m.). Był to jeden z największych zamków w Małopolsce. Obecnie ruiny zostały odnowione i udostępnione dla zwiedzających. Z wzgórza zamkowego roztacza się piękna panorama. Znajdziemy tu miejsce na odpoczynek, ławeczki, choć brakuje w pobliżu punktów gastronomicznych i sklepów. U stóp ruin lub na dziedzińcu odbywają się niekiedy pokazy turniejów rycerskich.

Zamek Tenczyn w Rudnie

Ruiny Zamku Tenczyn w Rudnie - zwiedzanie

Zamek Tenczyn w Rudnie

Zamek Tenczyn w Rudnie - dziedziniec

Zamek Tenczyn w Rudnie - zwiedzanie ruin

Amonity w murach zamku

W murach zamku możemy dostrzec odciski muszli - wypatrujcie uważnie, jest ich tu całkiem sporo! To muszle amonitów - pradawnych zwierząt zamieszkujących jurajskie morze. Jak wyglądały i czy były ślimakami? Dowiecie się z naszej multimedialnej aplikacji:


Odcisk muszli amonita - poszukajcie ich w murach zamku!

Trasy rowerowe w okolicach Zamku Tenczyn

W okolicznym lesie znajdziemy ścieżki rowerowe (bezpieczne, asfaltowe, zamknięte dla ruchu samochodowego) odpowiednie dla małych rowerzystów:

Jedziemy!

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Jura Krakowska


Wczytuję komentarze ...
cancel