Zamek Rabsztyn
Rabsztyn -
32-300 Rabsztyn
map zobacz na mapie

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Drogi na wózek z dużymi kołami
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Ruiny zamku po niedawnej rekonstrukcji stały się bardziej zyskały na swojej atrakcyjności turystycznej. Dobudowana została wieża widokowa (wejście po schodach metalowych i kamiennych). Można też zobaczyć makietę-rekonstrukcję zamku w pomieszczeniu nad bramą wejściową.

Na zamku organizowane są turnieje rycerskie, ale poza tymi imprezami okolica bardzo spokojna - brak "zaplecza komercyjnego" - stoisk z pamiątkami i fast-foodami.

Wokół zamku kilka ławek i rozległe łąki - w sam raz na rodzinny piknik!

Parking płatny. Przy parkingu rekonstrukcja chaty przedwojennego konstruktora szybowców - A. Kocjana (wewnątrz tablice informacyjne, izba mieszkalna, wstęp płatny).

Podejście od parkingu utwardzoną, kamienistą drogą (ok 10-15 min). Dla wózków możliwe, ale może się okazać, że szczególnie w przypadku małych kółek, wygodniej będzie pchać wózek po trawie... Wejście na teren zamku z wózkiem niemożliwe (nierówny teren, schody). Wózek możemy zostawić przy kasie w bramie.

WC przy parkingu i toi-toi przy zamku. Przy parkingu sklep spożywczy i dwie restauracje: Karczma Podzamcze (krzesełka do karmienia, plac zabaw - ale przy dużym ruchu na posiłek trzeba czekać ok 1-1,5 godz...). Poza tym Restauracja Zamkowa (w starym stylu, wejście po schodach, posiłki proste i smaczne).


kamienista droga z parkingu do zamku


chata A. Kocjana
Autor: marfusza
Data dodania:2015-05-03


comments powered by Disqus
cancel