Zoo Warszawa

Ratuszowa 1-3 wejście od ul. Ratuszowej lub przystanku Wybrzeże Helskie
03-461 Warszawa
call 22 619 40 41    link zoo.waw.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Plac zabaw

Ogród Zoologiczny w Warszawie to całkiem spory park z wybiegami i pawilonami dla zwierząt. Oprócz niewątpliwa atrakcją, jaką jest zobaczenie zwierzaków znajdziemy tu również wiele miejsc do odpoczynku, zacienione parkowe alejki, fontannę, lokale ze stolikami i leżakami oraz kilka placów zabaw i ciuchcię dla najmłodszych. Cały teren zoo jest przyjazny najmłodszym gościom, wszędzie dostaniemy się z wózkami dziecięcymi, możemy skorzystać też z drewnianych wózków dla przedszkolaków (dostępne bezpłatnie, dla dzieci do 7 lat), a także z rodzinnych toalet z przewijakami (np. w ptaszarni). Brak szafek na pozostawienie plecaka, bagażu.

Zoo Warszawa - główna alejka

Akwaria

Na terenie zoo znajdują się dwa pawilony z akwariami. Jeden, przy hipopotamach - to akwarium morskie i mała Amazonia, w którym możemy zobaczyć największe ryby rzek Amazonii, arapaimy - Arapaima gigas.

Akwarium Mała Amazonia
Akwarium Zoo Warszawa
Akwarium morskie

Kolejne akwarium znajduje się na drugim końcu zoo. Ogromną popularnością cieszą się w nim koniki morskie oraz pływające w pobliżu Doris i Nemo.

Akwarium Zoo Warszawa
Akwarium Zoo Warszawa
Doris i Nemo wśród ukwiałów - akwarium Zoo Warszawa

Ptaszarnia

Oprócz ciekawych ptaków od niedawna można tu zobaczyć także Arnolda - myszojelenia, który należy do najmniejszych ssaków kopytnych świata!

Ptaszarnia Zoo w Warszawie
Ptaszarnia Zoo w Warszawie

Inni mieszkańcy ogrodu

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie swoje wybiegi mają też alpaki, jelenie, goryle, hipopotamy, a nawet niedźwiedzie polarne oraz wiele, wiele innych zwierząt. Podobno żyje w nim 12 000 zwierząt około 500 gatunków!

Hipopotam Zoo Warszawa
Niedźwiedzie polarne Zoo Warszawa
Alpaka Zoo Warszawa
Goryle Zoo Warszawa

Miejsca zabaw i odpoczynku

Główna ścieżka zoo jest szeroka i nasłoneczniona, jednak ścieżki boczne są już zacienione. Co chwile mijamy lokale - kawiarnie, lodziarnie, dania typu fast-food ze stolikami i leżakami. Na terenie zoo znajduje się również plac zabaw oraz dwie ciuchcie!

Zoo warszawa - ciuchcia
Plac zabaw w Zoo w Warszawie
Zoo w Warszawie - lokal z leżakami i miejscem zabaw

Ścieżka dla osób niewidomych

Bardzo spodobały nam się rzeźby zwierząt, przygotowane z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących. Dzięki nim każdy może pooglądać z bliska egzotyczne zwierzaki – a przede wszystkim dotknąć i pogłaskać!

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Warszawa


Wczytuję komentarze ...
cancel