Świat Ojca Mateusza: muzeum, gabinet figur woskowych

Rynek 5
27-600 Sandomierz
call 534 883 883    link swiatojcamateusza.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Muzeum figur woskowych "Świat Ojca Mateusza" to odpowiedź na duże zainteresowanie turystów, którzy przybywają do Sandomierza tropem ulubionych bohaterów serialu telewizyjnego. Dla "nie - fanów" serialu "Ojciec Mateusz" to także ciekawe miejsce, gdzie możemy zobaczyć bardzo starannie wykonane figury znanych przecież nie tylko z tej produkcji polskich aktorów (m.in. Kingi Preis, Artura Żmijewskiego). 

Świat Ojca Mateusza. Muzeum i wystawa figur woskowych w Sandomierzu

Serial Ojciec Mateusz i Sandomierz

Ojciec Mateusz to bardzo popularny serial, emitowany przez telewizję polską od 2008 roku. Umiejscowienie akcji w malowniczym miasteczku spowodowało znaczny wzrost popularności Sandomierza, rozwój ruchu turystycznego. To doskonały przykład udanej promocji miasta, na której zyskali mieszkańcy rozwijający usługi dla turystów.

Atrakcje u Ojca Mateusza - co zobaczymy w muzeum?

Gabinet figur woskowych znajduje się przy samym rynku, na piętrze jednej z zabytkowych kamieniczek. Na muzeum składa się kilka sal: kaplica, kuchnia i ganek plebani, komisariat z aresztem śledczym oraz gabinet biskupa. W każdej z nich zadbano o odpowiednią scenografię i zaaranżowano je tak, abyśmy poczuli się na planie filmowym.

Świat Ojca Mateusza. Muzeum i wystawa figur woskowych w Sandomierzu. W kuchni na plebani

W kaplicy z nagrania poznamy podstawowe fakty dotyczące serialu, w kuchni spotkamy gospodynię i kościelnego, na komisariacie: komendanta, policjantów i... przestępcę. Sam tytułowy bohater czeka na nas w gabinecie biskupa.

Świat Ojca Mateusza. Muzeum i wystawa figur woskowych w Sandomierzu. Areszt śledczy

Świat Ojca Mateusza dla dzieci

Wasze dzieciaki nie znają serialu i nie wiece, czy w związku z tym warto je zabrać do muzeum Ojca Mateusza? Atrakcją dla dzieci będzie na pewno samo zobaczenie figur woskowych - pamiętajcie tylko, że nie wolno ich dotykać!

Atrakcją będzie też wizyta w komisariacie policji i możliwość zabawy w policjanta: zdjęcie odcisków palców oraz sfotografowanie się na "ściance" dla zatrzymanych.

Świat Ojca Mateusza. Muzeum i wystawa figur woskowych w Sandomierzu - zabawa w policjanta

Czy warto odwiedzić gabinet figur woskowych Świat Ojca Mateusza?

Trudno ukryć, że jak większość tego typu miejsc to typowa komercyjna atrakcja, okazja do zrobienia fajnych fotek do wrzucenia na portale społecznościowe. Należy jednak przyznać, że miejsce jest urządzone bardzo starannie, a jego zwiedzanie można uznać za okazję do zapoznania się z najnowszą historią Sandomierza i rolą, jaką odegrał w niej serial o księdzu - detektywie.

Świat Ojca Mateusza. Muzeum i wystawa figur woskowych w Sandomierzu

Czy zatem warto kupić dość drogi bilet wstępu do muzeum Ojca Mateusza? Zdecydujcie sami!

Ps.  Istnieje możliwość zakupu wspólnego biletu do muzeum Świat Ojca Mateusza oraz Czary Napary:  

Czary Napary - muzeum ziół i zielarstwa w Sandomierzu

Czary Napary - muzeum ziół i zielarstwa w Sandomierzu

Czary Napary to niezwykłe, interaktywne muzeum ziół, zielarstwa i ziołolecznictwa. Jego patronem jest słynny mieszkaniec Sandomierza: Marcin z Urzędowa - ksiądz, lekarz, botanik i zielarz. Ekspozycję muzeum można potraktować jako rozwinięcie jego pasji i badań. ...

PS. To miejsce znalazło się na liście naszych ulubionych miejsc w Sandomierzu. Poznajcie pozostałe z nich!

TOP 5 najlepsze atrakcje w Sandomierzu

TOP 5 najlepsze atrakcje w Sandomierzu

Co warto zobaczyć w Sandomierzu? Jakie atrakcje oferuje nam malownicze miasto nad Wisłą? W tym uroczym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie: poznamy niezwykłe historie i mroczne legendy, pobawimy się w zielarza i policjanta, poznamy Sandomierz z każdej strony: z góry i "od podszewki". ...

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Świętokrzyskie


Wczytuję komentarze ...
cancel