Siepraw Ski - stok do nauki dla dzieci w okolicy Krakowa

Kawęciny 11
32-447 Siepraw

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety

To stok z wygodnym dla najmłodszych wyciągiem taśmowym - idealny na pierwsze lekcje nauki jazdy na nartach. Oprócz tego znajdziemy tu 6 wyciągów orczykowych, trasę snowboardową oraz szkołę narciarską i lokal gastronomiczny. 

Dojazd i parking

Siepraw Ski to stok narciarski położony ok. 26 km na południe od Krakowa w kierunku Wieliczki, dojazd z centrum Krakowa zajmie nam około 35 minut. W pobliżu stoku rozległy bezpłatny parking. 

Siepraw Ski - stok do nauki dla najmłodszych dzieci

Dużą zaletą w Siepraw Ski jest wyciąg taśmowy, z którego nawet małe dzieci mogą wygodnie i bezpiecznie korzystać samodzielnie lub w towarzystwie rodzica. Sam stok dla początkujących (a raczej “ośla łączka” ) jest rozległy i ma bardzo niewielkie nachylenie - tak małe, że dziecko musi się odepchnąć żeby jechać. Jest to wygodne do pierwszych lekcji nauki jazdy na nartach, gdy maluch czuje się na nich jeszcze bardzo niepewnie. Jednak tak niewielkie nachylenie ma też wadę - dziecku trudniej jest rozpocząć jazdę.

Pierwsze zjazdy
Pierwsze zjazdy

Wyciąg taśmowy - pierwszy wjazd z trzylatkiem
Wyciąg taśmowy - pierwszy wjazd z trzylatkiem

Wyciąg taśmowy
Wyciąg taśmowy

Teren do nauki z wyciągiem taśmowym
Teren do nauki z wyciągiem taśmowym

Siepraw Ski
Siepraw Ski - teren do nauki

Siepraw Ski zaplecze gastronomiczne

Tuż obok stoku znajdziemy supermarket oraz zaplecze gastronomiczne - Restaurację pod Słońcem. Lokal jest duży, przestronny, dania raczej typu fast food: frytki, zapiekanki, barszcz z krokietem. Jeśli chodzi o jakość jedzenia  to my byliśmy tu pierwszego dnia przy otwarciu sezonu, z menu prawie nic nie było dostępne - wybierając się z dzieckiem warto więc zaopatrzyć się np. w ciepłą zupę w termosie.  

Nasze wrażenia

My zaczynaliśmy tu pierwsze spotkanie z nartami u naszego trzylatka, instruktorem dziecka był tata. Dużą zaletą stoku był wyciąg taśmowy dla najmłodszych, a także możliwość zwrotu pieniędzy za niewykorzystane zjazdy (na niektórych stacjach spotkaliśmy się z bezzwrotnym zakupem zjazdów o czym nawet nie było informacji przy kasie - warto o to zapytać kupując bilet). Przy początkującym narciarzu ciężko przewidzieć ile wytrzyma, czy i jak długo będzie dziecko chciało jeździć, a ciągłe podchodzenie do kasy w narciarskim obuwiu i dokupowanie zjazdów jest czasochłonne i męczące. 

Siepraw Ski
Siepraw Ski

Siepraw Ski
Siepraw Ski
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel