Park Dinozaurów

Św. Rocha -
22-440 Krasnobród

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń terenu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw
Dojście z miasteczka (oznaczone strzałkami) – przypuszczalnie ok. 45-60 min w jedną stronę, lub dojazd samochodem. Wejście znajduje się na polnej, bitej drodze prowadzącej do rezerwatu i kaplicy św. Rocha – można zaparkować przy drodze lub kilkaset metrów dalej na większym płatnym parkingu.

Ścieżka edukacyjna prowadzi nas chronologicznie przez kolejne okresy prehistoryczne i zaznajamia z kilkunastoma dinozaurami – figury kolorowe, naturalnych rozmiarów, nieruchome, do kilku metrów wysokości. Wszystkie szczegółowo opisane, ale można też skorzystać z usług przewodnika.

Teren częściowo zalesiony, częściowo odkryty (łąka). Na terenie zorganizowano spory plac zabaw (w słońcu), domek i autobus „jaskiniowców”, atrakcją dla dzieci jest gigantyczna piaskownica w której można pobawić się w paleontologa i odkopać szkielet dinozaura, można też zrobić sobie zdjęcie w paszczy dinozaura lub jako rodzina jaskiniowców. Przy piaskownicy i placu zabaw ławki i stoliki, ubikacje typu toi-toi.

Wejście dla dzieci do 3 lat bezpłatne, otwarte od kwietnia do października.

Przy kasie sklepik z pamiątkami. Mały punkt gastronomiczny (napoje, słodycze, zapiekanki itp.) znajduje się przy płatnym parkingu – kilkaset metrów dalej bitą drogą, przy wejściu do rezerwatu.Chcecie wyruszyć tropem dinozaurów (oraz skamieniałości i prehistorii), poznać jeszcze więcej faktów
i ciekawostek? Zajrzyjcie koniecznie do artykułu NA TROPIE DINOZAURÓW, jest tam też KONKURS
z DINO-NAGRODAMI!


Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Roztocze


Wczytuję komentarze ...
cancel