Muzeum Przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego

Krempna 59
38-232 Krempna
call 13 4414099    link www.magurskipn.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Ośrodek Edukacyjno - Muzealny Magurskiego Parku Narodowego znajduje się w ciekawym nowoczesnym budynku w Krempnej. Warto wstąpić tu nie tylko po pamiątki, ale przede wszystkim po mapy, przewodniki, ulotki z opisem ścieżek przyrodniczych (na trasie znajdziemy tylko tabliczki z numerami przystanków!).

Muzeum Przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego

Tu też dowiecie się wszystkiego o Magurskiej Odznace Terenowej... a po kilku-kilkunastu dniach, przychodząc z kompletem pieczątek z dumą ją odbierzecie!

Muzeum Przyrodnicze MPN - gniazda

Zanim wejdziemy do środka warto rozejrzeć się po otoczeniu muzeum: tu też zaaranżowano mini-ścieżkę edukacyjną. Poza piękną magurską łąką znajdziemy tu też gniazda (do których możemy wejść), wielkie budki dla ptaków (do których możemy zaglądnąć) oraz nasz HIT: ścieżkę bosych stóp - nie przegapcie! Znajdziecie ją na tyłach budynku, przy tylnym wejściu na dolny poziom ekspozycji.

Ekspozycja w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Magurskiego Parku Narodowego podzielona jest na dwie części:

CZĘŚĆ OGÓLNODOSTĘPNA:

to niewielkie sale z eksponatami, których trzeba doświadczyć na własnej skórze: dotknąć, posłuchać, powąchać, "podpatrzyć" przez aparat fotografa.

Muzeum Przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego

Wystawa podzielona jest na trzy poziomy: na najwyższym, w koronie drzewa, spotkamy orlika krzykliwego. Niżej - poziom pnia drzewa - zobaczymy co dzieje się w parku narodowym na poziomie lasu. Jeszcze niżej zejdziemy do korzeni drzewa: do podziemnych nor, ale też na magurskie łąki.

Muzeum Przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego

FILM I DIORAMY

O pełnych godzinach możemy kupić bilet na pokaz filmu oraz opowieść o 4 porach roku w Magurskim Parku Narodowym, na podstawie 4 dioram. Film, który trwa ok 20 min. to podróż w czasie: od czasów prehistorycznych, po współczesność Beskidu Niskiego. Następnie odpowiednia gra świateł i głos lektora przeprowadzi nas przez 4 dioramy z przykładami fauny i flory MPN.

Muzeum Przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego

Sala z dioramami jest dostępna dla wózków. Ekspozycje na 3 poziomach raczej nie (chociaż być może była gdzieś ukryta winda...).
Można skorzystać z toalety. Sklepik z pamiątkami na zewnątrz. Brak punktu gastronomicznego.

Spod Muzeum MPN wychodzi ścieżka edukacyjna Hałbów - Kamień (pętla dookoła Krempnej, ok 4-5 godz.).

W Krempnej polecamy podejść do zabytkowej cerkwi, do cmentarza z I wojny światowej na wzgórzu Łokieć (powyżej muzeum MPN) i odpocząć nad zalewem na Wisłoce. Zejść do rzeki najlepiej tuż poniżej zapory lub przy brodzie obok wiszącego mostka (droga do Huty Krempskiej).

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Beskidy-wschód


Wczytuję komentarze ...
cancel