Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Anielewicza 6
00-157 Warszawa
call 22 47 10 301    link www.polin.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Zwiedzamy Muzeum Polin z dziećmi


Do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin trafiliśmy przede wszystkim ze względu na wystawę czasową „W Polsce króla Maciusia” (otwarta z okazji 100-lecia Niepodległości w listopadzie 2018 r., planowane zamknięcie: 1 lipca 2019 r.).

Wiele słyszeliśmy o wystawie i jej zwiedzanie w pełni spełniło nasze oczekiwania! Podróż po Polsce króla Maciusia zaczynamy od krótkiego filmu, który oglądamy… na konikach na biegunach! Następnie oglądamy kilka eksponatów „z epoki” (możemy je dotknąć, przymierzyć).

Wędrując „przez książkę” czytamy lub słuchamy fragmentów, oglądamy piękne ilustracje I. Chmielewskiej, możemy też np. zasiąść na królewskim tronie, pohuśtać się na huśtawce lub pociągnąć lwa za ogon.

Ostatnia sala to doświadczanie edukacji obywatelskiej przez zabawę: głosujemy, tworzymy idealny świat i uchwalamy budżet państwa. Wystawa bardzo przemyślana, nieprzeładowana – w sam raz dla małych, średnich i całkiem dużych dorosłych!.

Więcej o wystawie czasowej „W Polsce króla Maciusia”



Nowoczesny budynek Muzeum Polin jest bardzo przyjazny zwiedzającym w każdym wieku. Przestronne wnętrza są dostępne dla wózków, dla dzieci przygotowano specjalną salę – miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” oraz książeczkę-przewodnik po wystawie stałej „Małe Polin” (możecie go też kupić wcześniej on-line). Po zwiedzaniu można posilić się w przestronnej muzealnej restauracji (menu dla dzieci) lub piknikując na rozległym trawniku otaczającym budynek.

Pierwszy raz zetknęliśmy się z tak przyjazną stroną internetową muzeum, na której znajduje się specjalna zakładka „zwiedzaj z dzieckiem”, a w niej wszystkie praktyczne informacje i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę dziecku w czasie wizyty w muzeum. GRATULACJE!

Tym razem nie zdążyliśmy jeszcze zwiedzić wystawy stałej, ale na pewno tu wkrótce wrócimy! A może Wy podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami?
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Warszawa


Wczytuję komentarze ...
cancel